Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Březen 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

JARNÍ OZVĚNY – hudebně – cestovatelský festival – PACIFIK,TEMPO DI VLAK

12.1.2013
Termín akce: 16.3.2013
Termín akce: 15:0023:00

Cestovatelská a hudební přehlídka opět v DK K-Trio v Ostravě-Hrabůvce v sobotu 16.3.2013 od 15h.

Kompletní program najdete již brzy zde

Hudební hosté: PACIFIK, TEMPO DI VLAK

 

cestovatelská a hudební přehlídka

sobota 16.3.2013    15-23h   DK K-Trio Ostrava-Hrabůvka                     

 

                               Jarní ozvěny se nezadržitelně blíží a během několika dnů zde najdete kompletní program, který se neustále doplňuje.

Přehlídka se uskuteční podobně jako podzimní Ozvěny v DK K-TRIO v Ostravě-Hrabůvce a jako v minulých letech se můžete těšit na luxusní směs cestovatelských přednášek, audiovizuálních šou, zajímavou výstavu velkoplošných fotografií a  vystoupení ostravského TEMPO DI VLAK a pražské legendární skupiny PACIFIK, která slaví 40 let na pódiu.

 

Předběžný program:

 

FILMY:  

Cesta na Jenisej (RUSKO) -  Vojta Zvěřina

Nebyla to jednoduchá cesta, ale o to více krásnější.

Sehnat pár bláznů, kteří se s vámi vydají do míst, o kterých žádný průvodce nepíše. A k tomu ještě s nákladem nezbytných neoprenů, vest, pádel… Jakoby toho nebylo dost, museli jsme sestrojit plavidlo na divokou vodu, ale zároveň takové, které je možné přetáhnout přes hory, jenž jsou prošněrované jen medvědími stezkami v hustém, téměř neprostupném porostu. Nadšení a chuť účastníků při přípravách nás přenášely přes často kladené otázky, na které jsme tehdy ještě neznali odpovědi: „Jak to všechno pobereme? Co když prorveme lo? Neokradou nás chudí Tuvinci?…“

 

Nejkrásnější trek je Milford Track (NOVÝ ZÉLAND)Petr Vrchovský

Povídání o jednom z nejzajímavějších a nejkrásnějších tracků na světě. Nachází se v odlehlém koutu Nového Zélandu, v národním parku Fiorland, proslulého svou divokou přírodou a nádhernými scenériemi. Ve videoreportáži společně projdeme čtyřdenní cestu deštným pralesem i horskými průsmyky, krajinu vodopádů, bažin a divokých řek.

 

 

Potápění v jeskyních na Floridě (USA)Lukáš Brychlec

Můj dobrý kamarád  se  přestěhoval i s rodinou do města Fort Lauderdale na Floridě. Protože to ale není jen můj kámoš, ale taky hlavně můj buddy, tak to poslední, co mi při našem loučení řekl bylo: „Doufám, že se spolu brzy snoříme v jeskyních Floridy.“  A já mu na to odpověděl: „Jasně, sežeň letenku a idem na to.“

 

PŘEDNÁŠKY:

 

Zimní expedice Beskydmountains (ČR) - Radim Ptáček

Když jsem se na loňské 18. zimní expedici BM klepal ve spacáku zimou a nemohl zabrat, kladl jsem si jako každý rok mezi drkotáním zubů  jednoduchou otázku: „Co tady už zase dělám“. Teploměr ve stanu ukazoval extrémních minus dvacet tři stupňů pod nulou a já se tehdy nerad, leč pro jistotu přežití, vysoukal ze spacáku, navlékl si sněžnice a od tří hodin až do rozednění kroužil po Beskydech, aby se mi opět rozehřál krevní oběh na provozní teplotu.

Ano, nezaujatý divák si říká, proč to proboha ti lidé dělají.

 

 

Laosem za nosem aneb 400km po řece Nam Ou (LAOS)Libor Cenek, Radim Ptáček, Petr Donath, Mirek Duda

Laos je krásná, převážně hornatá země, jihovýchodní Asie.V laoštině se nazývá Muang Lao (ເມືອງລາວ) nebo Pathet LaoZěmě je protkaná množstvím řek včetně mohutného \Mekongu. Na náš výlet( dá se skoro říci expedici) po tropické řece jsme si přiletěli a dovezli nafukovací Pálavy. Řeka Nam Ou protéká severní částí Laosu u hranic s Vietnamem a Čínou, začali jsme ve vesničce Ou Tai a přes Hat Sa jsme  skončili v Luang Prabang na břehu Mekongu. Lidé jsou velmi chudí a velmi  přátelští.

Laos je  3x větší než naše republika, žije v něm7 miliónů lidí, z nich (prý) polovina neumí číst a psát a počítá se k posledním komunistickým státům.Na venkově žijí lidé v chýších ze dřeva a bambusu, elektřinu získávají z vodních elektráren.Kouří se opium a pije rýžová whisky a jí někdy děsně pálivé jídlo.

 

DAIŠOU:

 

Jaro, léto, podzim, zima a Bobi se Šindulí v Laponsku (Finsko) - Robert Šebek

Hei hei či hyvä päivä v zemi sobů i rosomáků, kde letní půlnoční slunce láká k nekonečným toulkám hlubokými divokými lesy, nebo projíždce po nádherných řekách či jezerech.

Kde jaro s podzimem mají své krátké a úžasné kouzlo a psí spřežení či skútr patří k nutné zimní výbavě.

 

 

 

 

 

Comments are closed.