Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

19. ročníků zimní expedice Beskydmountains

13.2.2013

Když jsem se na loňské zimní expedici BM klepal ve spacáku zimou a nemohl zabrat, kladl jsem si jako každý rok mezi drkotáním zubů  jednoduchou otázku: „Co tady už zase dělám“.

Teploměr ve stanu ukazoval extrémních minus dvacet tři stupňů pod nulou a já se tehdy nerad, leč pro jistotu přežití, vysoukal ze spacáku, navlékl si sněžnice a od tří hodin až do rozednění kroužil po Beskydech, aby se mi opět rozehřál krevní oběh na provozní teplotu.

S respektem jsem přitom myslel na polárníky, kteří v obdobných  mrazových podmínkách netráví dny, ale týdny nebo i měsíce. Klobouk dolů před nimi.

„Bude to zřejmě chtít zainvestovat do zimní expediční výbavy“, vyřešil jsem dilema dalších ročníků BM.

 

19. ročníků zimní expedice Beskydmountains

Radim Sojka Ptáček

 

Letošní expedice byla taktéž příjemně mrazivá, teploty ale nepadly pod minus patnáct stupňů. S novým „péřákem“ jsem si noc užíval v maximálním komfortu a tělo po dlouhém pochodu závějemi příjemně regenerovalo.

Investice se oplatila. Jen slova prodavače s outdoorovým vybavením mi zůstala viset v podvědomí: „S tímhle spacákem budete moct jezdit ven dvacet let, pane“.

 

Příští rok se bude konat dvacátý ročník expedice, BeskydMountains 20. S dvaceti léty životnosti nového spacáku to tedy vypadá, že bychom mohli absolvovat i legendární BM 40. Už teď jsem zvědavý, jak v závějích legendární čtyřicátý ročník oslavíme … 

 

  

                                                                                                                

 

 

 

Ing.Radim Ptáček, PhD, zvaný Sojka je ostravský cestovatel a hlavně dobrý parťák.

Profesí geolog (Geooffice), zakladatel outdoorového sdružení  D-Klub, procestoval množství zemí ( namátkou Kanada, USA, Venezuela, Řecko, Albánie, Vietnam, Laos, Reunion, Finsko, Francii, Turecko a další), povětšinou se svou lodí River Volf.

Ze svých cest připravuje výpravná diašou a přednášky, více než 10 let organizuje každoměsíční cyklus cestopisných večerů U Chýlků v Ostravě. Rozhovor si můžete přečíst zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.