Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Tóny cest

TÓNY CEST jsou pravidelný cyklus hudebních večerů ostravské skupiny Tempo di vlak, zaměřených na folk, country, bluegrass, trampskou hudbu a cestování v DK Akord v Ostravě. Společně s kapelou je organizujeme  více než 10 let.

Pořad uvádí Libor Čenda Cenek (BG styl) a jeho součástí jsou výstavy fotografií , keramiky, dřevořezeb, cancáků, kronik, trampských vtipů, besedy s cestovateli a  promítání diapozitivů a velkoplošného videa. Jako hosté vystupují také kromě hudebních skupin recitátoři, básníci a amatérské divadelní soubory. Na každém večeru vychází tištěný zpravodaj, který divákům představuje účinkující. Během přestávky je pro návštěvníky připraveno občerstvení v podobě domácího koláče a čaje zdarma.

 Od roku 2000 do prosince 2011 proběhlo 111 pořadů, na kterých se představilo 70 skupin z celé republiky, Slovenska a také z USA. 12x  naši přátelé z BG Stylu, 6x Pacifik a 3x Ozvěna, Lístek a Sluníčko.

 Poděkování patří všem těm, kdož za ta léta pomohli, specielní pak panu Benediktu Kroftovi -Benovi, zvukařům Perymu, Havranovi a Dušanovi, paní Jiřině Makové z KD Gama (kde probíhaly koncerty prvních 5 let) a paní Vlaďce Dohnalové společně s vedením  DK Akord a Městskému obvodu  Ostrava-Jih.

 A samozřejmě všem kapelám a divákům.

 

BG Styl

BG Styl

 

 „Co to znamená Tóny cest – jsou to písně na cestách, zpívané trampíky u ohňů, tuláky, když se jim stýská po domově nebo turisty, aby se jim líp šlapalo? Jsou to písně tichý, hraný před usínáním, bluegrass do kroku nebo písně beze slov, jenom pro potěchu duše a očí koukajících po krajině? Ne. Myslím, že Tóny cest je to všechno dohromady  – a my to chceme do těch tří hodin všechno vměstnat a ukázat vám, že tóny cest můžeme poznat, jen když se sejdeme se všemi těmi tuláky, muzikanty, cestovateli, objevovateli, vandráky a… Takže, vykročme na cesty tónů.“ (Strašidlo)

 

 

prázdné pódium

Těsně před začátkem