Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Historie

Historie ostravského bluegrassu od roku 1967

Jiří Shellin Stehlík

Životy, konjunktury, krize a zániky bluegrassových ostravských kapel mě zaujaly do té míry, že jsem se rozhodl napsat dokument o ostravském bluegrassu. Osudy jednotlivých hráčů se v kapelách proplétají někdy až absurdním způsobem a byly a jsou námětem mnoha desítek hodin debat zainteresovaných … Nemyslím si a ani nepředpokládám větší rozšíření této antologie, ale doufám, že se mí přátelé s chutí začtou a zavzpomínají, popřípadě někdy i poprvé dozví „jak to tehdy všechno vlastně doopravdy bylo“.

Kompendium o ostravském bluegrassu jsem začal tvořit již kolem r. 1988 a po letech jsem přidával a upřesňoval další informace. Bohužel mi zhruba před dvěma lety ustřihli přístup na WEB shellin.wz.cz – z původně zadarmo webu udělali placený a tak jsem znechuceně rezignoval, možná, že budu někdy pokračovat, ale už na své doméně. Možná … :-)

Co je nového? Konečně jsem předělal dinosauří dizajn webovek, pro který se mi už všichni smáli – je to pravda má už víc než 10 let! Ale znáte to – furt není čas :-) Proč vlastně vznikly tyto stránky a proč už tady tak dlouho straší? Zpočátku jsem chtěl popsat histoii a vznik některých …grassových kapel na Ostravsku. Později se přidala snaha o školu na 5str.banjo a taky překlad Scruggsovy školy. Když jsem se pak zajímal o MIDI a taky o DMX512, tak jsem tu napsal něco, co by se někomu mohlo sejít atd.
Takže Dobré ráno. Dobré počtení.

Více na shellin.wz.cz

 

Modřinoviny 1986-1989

  • Jirka ZapletalModřinoviny (Jirka Zapletal)

    Jak jsem se dostal k novinařině.   Trocha historie prý nikoho nezabije? Dobrá tedy. Poděkujte však Zajacovi, že spustil tyto nádherné stránky o folku a bluegrassu v Ostravě a já se tak přinutil k této vzpomínce. &nb...