Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Minulé akce

  

řeka Ivalojoki - Finsko

CESTOVATELSKÁ ČÁST

Surinamská Lucie – Vojta Zvěřina,     Průzkum Hranické propasti– Lukáš Brychlec , Finsko –  Robert Šebek      Zakarpatská Ukrajina -  Petr Vrchovský     Australská zima –  Robin Hill      Arménie – země pod Araratem – Radim Ptáček, Libor Cenek     Embéčkem kolem světa – Michal Vičař     ALLAGASH je táta náš a  TURNER RIVER – řeka plná krokodýlů -  Libor Cenek, Petr Donath, Rosťa Popek a Mirek Duda     Cesty k přírodním národům  – Milan Daněk          Stezkami albánských oslů – Honza Vlasák    Recept na fašírovaný čundřenec na sajanský způsob (Rusko) – Patrik Minář      V Maroku jsou pouště a žijí tam velbloudi aneb na čaj s berbery a těmi velbloudy (Maroko) – Lenka Zemanová     Rudé srdce Austrálie aneb tady je to ta pravá skutečná Austrálie - Robin Hill     Neverending Highways by Černý Rybíz aneb embéčkem kolem světa - Jirka Stejskal, bratři Vičaři a kapela Černý Rybíz      To býval mýval (USA) – Rosťa Popek        Jak se loví kapustňák (USA) – Petr Donath a kol.

 

HUDEBNÍ ČÁST                                                                                        FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA

ASTRA (Ostrava), MAROD (Ostrava), F.T.PRIM (Brno)                                                ROBIN HILL – Austrálie

 

                                                                        

Odra

CESTOVATELSKÁ ČÁST

Jaro, léto, podzim, zima a Bobi se Šindulí v Laponsku (Finsko) – Robert Šebek   Zimní expedice Beskydmountains (ČR) – Radim Ptáček Cesta na Jenisej (RUSKO) -  Vojta Zvěřina   Měsíc v Africe ( Namíbie a Botswana) Renáta Moskalová    Cestou osudu a náhody (¨STOP KOLEM SVĚTA) - Roman Vehovský    Potápění v jeskyních na Floridě (USA) – Lukáš Brychlec     Nejkrásnější trek je Milford Track (NOVÝ ZÉLAND) – Petr Vrchovský    Laosem za nosem aneb 400km po řece Nam Ou (LAOS) – Libor Cenek,  Petr Donath, Mirek Duda     „Andýo Elleniká …“ (ŘECKO) – Robin Hill     Zpráva o dopravní situaci ( VIETNAM a LAOS) – Libor Cenek, Mirek Duda      Zaton – opravdová perla Balkánu (CHORVATSKO) – Petr Donath  

HUDEBNÍ ČÁST

Mendoš (Ostrava), PACIFIK (Praha), TEMPO DI VLAK (Ostrava), MAROD (Ostrava)

FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVAMARTIN MARŤAN URBANČÍK - Zastavení

 

1.12. 2012, DK K-TRIO, Ostrava-Hrabůvka

Uváděl René Racek Matlášek.

CESTOVATELSKÁ ČÁST

 Kanada - Snake River- Jirka Kabátek prvosjezd kanadské řeky na Yukonu – film

Rusko – Cesta na Jenisej – Vojta Zvěřina-vodácký sjezd řeky – přednáška, film

Venezuela - 100 let ztraceného světa – Marek Audy-přednáška o objevu největšího jeskynního systému – přednáška

Francie – letní řeky Francie – Lucie Malinkovičová – diašou

Turecko - Radim Ptáček – Západní regiony a střední Anatolie – diašou

FinskoRobert Šebek – Finské Laponsko v proměnách času – diašou

USA – Zemí kaňonů - Robin Hill -Národní parky jihozápadu USA – diašou

HUDEBNÍ ČÁST:

 OZVĚNA, IVO JAHELKA

 
FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA  Pavel Marcol - Živá voda  – fotografie potoků a řek

 

 

Lužnice

CESTOVATELSKÁ ČÁST

Salza, Stikine River, Ruští vodáci, Jeskyně Moravského Krasu (Petr Vrchovský), Keňa (Nikol Sikorová), Indie (Renára Moskalová), Peru a Bolívie (David Krčmařský), Řecko a Albánie (Robin Hill), Big Salmon River -Kanada (Radim Ptáček, Petr Donath, Mirek Duda), Ukrajina (Petr Vrchovský), Namibie (Renáta Moskalová), Tatry (Jarmila Kubínová), Francie (Lucie Malinkovičová), Mrtvá trať (Milan Plch), Kanárské ostrovy (Radim Ptáček),  Mauritius (Radim Ptáček), Finské Laponsko (Robert Šebek), Dolomity (Robin Hill), Laos – řeka Nam Ou (Mirek Duda), Čhadar (Martin Mykiska)

HUDEBNÍ ČÁST

BG STYL (Ostrava), LÍSTEK (Praha), TEMPO I VLAK (Ostrava), MR.STICKMAN (Besedice)

 

HUDEBNÍ ČÁST

: Rolničky (Bratislava), Marien (Pardubice), Tempo di vlak (Ostrava),

Mendoš a Harry (Ostrava), Marod (Ostrava), Bruno Unit (Ostrava), Pepa

Streichl

(Ostrava), Dobrá poloha (Ostrava), BlueRej (Ostrava).

CESTOVATELSKÁ ČÁST

 : Projekce vodáckých filmůUSA – zemí kaňonů (R.Hill), Venezuela – za Kajmany a coro-coro do orinocké delty (R.Ptáček), Vietnam včera, dnes a zítra, Laosem za nosem (M. Duda, P. Donáth, R. Ptáček a  L.Cenek)

Fotovideo show ČR- M. Urbančík,  Kanada (R. Otisk),  Finsko (L. Malinkovičová), Kanárské ostrovy (R. Ptáček), Laponsko (R. Šebek), Alpy a Rumunsko (J. Kubínová), Banát (M. Plch), USA (L. Brychlec). Vzpomínka na Zpívající Totem, Původně jsme jeli  na potlach (J.Mlok Grim).

Fotbalové utkání Muzikanti – Diváci

 

 

 

Lužnice

CESTOVATELSKÁ ČÁST

Etiopie- Hliněná řeka (P.Kašpar), Skotsko – Zemí horalů (P.Vrchovský), Rusko-Cesta na Jenisej (V. Zvěřina), Čhadar- po zamrzlé řece do nitra Himaláje (M. Mykiska)Historická parní jízda (H. Halas), Patagonie (I. Petr), Aljaška (M. Klusková), Rumunsko ( L.Kubínová), Laponsko (R.Šebek), Kanárské ostrovy (R.Ptáček), Okolo světa (L.Bednář), Mexiko (M.Vokáč), Falešná voda (M. Dvořák), Řecko (R.Hill), Morača (M.Duda).Trampský týdeník č. 13.

HUDEBNÍ ČÁST

BG Styl (Ostrava), Jen tak tak (Jindřichův Hradec), High reVoltage (Ostrava), Tempo di vlak (Ostrava), Falešná karta (Nové město na Moravě), Podjezd (Zlín), westernová skupina Black and Brown (Karviná).

Vodácký sjezd řeky Opavy.

 

 

HUDEBNÍ ČÁST:

Ozvěna (Brno), Hop trop (Kladno),

řeka Nam Ou - Laos

Bluegrass Nova (Loučná nad Desnou), BG Styl (Ostrava), Bluerej (Ostrava),

Tempo di vlak (Ostrava), Marod (Ostrava), Stickman-Radim Duda (Besedice), Blaf (Jablunkov) a Silent Rain (Karviná).

CESTOVATELSKÁ ČÁST

: Kanada – Snake River (J. Kabátek), Nový Zéland – Milford trek (P. Vrchovský), Finsko -jaro, léto, podzim a zima v Laponsku (R. Šebek), Čína – Jak sem nedojel na kole do Tibetu (R. Šinkovský)

Ukrajina (J. Mlok Grim), ČR (M. Plch), ČR – Beskydmountains a Venezuela (R. Ptáček), USA (R. Hill), ČR-Poodří (V. Němec), USA (L. Cenek), Francie (L. Malinkovičová), Turecko a Nepál (I. Petr), Kolem světa (M.a R. Stillerovi), Černá Hora (M. Duda) a Chorvatsko (P. Donáth).

 

 

 

Ostravské podzimní ozvěny 2010

Milan Belmondo Plch (http://countryclub-halenkovice.webnode.cz)

V roce, kdy jsme spíše si museli zvyknout na úbytek festivalů a hudebních akcí, přišlo příjemné překvapení v podobě dvoudenního nejen hudebního festiválku Podzimní ozvěny. Konaly se v hezkém sále Třebovického mlýna v Ostravě, který ještě před rokem byl takřka ruinou. Páteční večerní program lákal především příznivce modré muziky. Vystoupily skupiny Bluerej a Silent Rain, po nich jako bonbónek (především pro ty šťastnější, kteří goralštině rozumějí) skupina Blaf. Ovšem to co se strhlo v závěru programu patřilo mezi mé nejkrásnější hudební zážitky letošního roku. Znovuvzkříšená šumperská Bluegrass Nova předvedla naprosto skvělý a strhující výkon. Newgrassový svátek špičkových muzikantů a vynikajících skladeb. Velký koncert jakých se mnoho neodehraje.

Sobotní dopoledne a začátek odpoledne patřil cestovatelským zážitkům. Videa, fotky, povídání – vše se střídalo v rychlém, ale nikoliv uspěchaném sledu a tak jsme během pár hodin kromě našich hezkých koutů navštívili Ukrajinu, Slovensko, Francii, Černou Horu, Venezuelu, Finsko, Nový Zéland, Turecko, Nepál, Čínu, Chorvatsko, USA i Kanadu. Vrcholem se staly zejména drsné zážitky z cykloputování po Číně Romana Šinkovského. Pod názvem Kotlíkáři sobě patřil následující program hudebním uskupením – skupině Marod, Radimu Piškotovi Dudovi (zahrál na  Chapman Stick), domácímu Tempu di vlak, jisté a suverénní brněnské Ozvěně, zpestření v podobě výborného BG Stylu, aby vše vyvrcholilo očekávaně skvělou tečkou vždy příjemného a pohodového Hop Tropu.

Stanou-li se ostravské Podzimní ozvěny tradicí, bude jistě patřit tato cestovatelsko-trampsko-bluegrassová akce k tomu nejpříjemnějšímu…

Belmondo