Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Namibie – Expedice Bushman 2014

26.1.2015

Sawubona národe Bushmanů!

Cesty, která rozvíjí ducha, prověřuje tělo a vrací vnitřní klid. Někdo tomu říká expedice a myslí tím cestu z bodu do bodu, já ale vím, že je to proces, při kterém člověk zase začne cítit.

Cítit sebe a to nemyslím po dvou dnech v poušti bez mytí.

Cítit, že život je škoda proběhnout v honbě za úspěchem.

Ležet za svítání na vrcholku duny a nemyslet na to, jak dlouho tu ještě můžu být, nemusím honem dolů?

Sedět večer u ohně v poušti, pít dobré africké víno a povídat si, nebo mlčet s novými přáteli.

Hrát si s domorodými dětmi a zjistit, že jejich štěstí nepramení ze značky telefonu.

Se mnou totiž spoustu věcí můžete a jen hodně málo kvůli vlastní bezpečnosti musíte.

Co získá vaše tělo a vaše hlava, to je jen na vás, ale budu se snažit, aby jste se vraceli jiní alespoň na pár týdnů, pokud ne na celý život.

Afrika jako kolébka lidstva, přitahuje vnímavé lidi záhadnou silou. Hodně lidí o tom mluví, ale nikdo to neumí vysvětlit.

Na cestě, která je právě za dveřmi, uvidíme spoustu krásných míst, nedotčenou poušť, nejvyšší duny planety, nádherné kaňony, vodopády, původní domorodce, klasické safari i zvířata kdekoli během cesty, oceán (s koupáním), řeky (radši bez koupání), památky na koloniální dobu, ale když budete chtít, i neskutečnou divokou honičku na čtyřkolkách v nekonečné Namibijské poušti.

Teplota bude příjemná, bude už poměrně sucho a zvířata budeme potkávat u napajedel i v buši. Spát se bude jak ve stanech (naprosto bezpečných i pro děti, pokud je budete poctivě večer zapínat, aby vám šakal neodnesl botu), tak v lodžích na posteli (to jen párkrát), jíst se bude, co nám kluci uvaří na ohni, ale někdy i v restauracích v kempech, takže milovníci steaků si užijí, cestovat se bude „náklaďákem“, ale expedičně upraveným.

Čekají nás i delší přejezdy, tak bude potřeba se občas obrnit trpělivostí, alkoholem, hazardem, možná i čtením.   www.bushman.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.