Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Září 2022
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Čím hůř, tím líp – Patrik Faust Minář

10.2.2014

Čím hůř, tím líp – Patrik Faust Minář

Průšvihy a krušné chvíle k cestování patří a zpětně se člověk nejen poučí, ale i pobaví.

 

 

I když si člověk myslí, že je zkušenej cestovatel, tak si ho nějakej průšvih vždycky najde. Otázka je jak ho v tu chvíli vyřeší.

Ostřílenej cestovatel se většinou nad průšvih povznese a snaží se ho řešit s humorem,  a pak na tyhle „průserové dny“ rád vzpomíná.

A tím začíná platit heslo mé přednášky „čím hůř, tím líp“.

 

•Jak jsi došel k tématu své letošní přednášky?

 

Tenhle nápad nosím v hlavě už delší dobu. Z vlastní zkušenosti vím, že většinou když dělám přednášku z cest po konkrétní zemi, tak tam dávám jen to nej. Ale i průšvihy a krušné chvíle k cestování patří a zpětně se jimi člověk nejen poučí, ale většinou i pobaví. Proto jsem vypíchnul právě pár takovejhle zážitků z různejch cest a doufám, že to ostatní pobaví.

 

 

•Lze podle Tebe průšvihům na cestách předcházet?

 

Myslím si, že jim předejít nejde. I když si člověk myslí, že je zkušenej cestovatel, tak si ho nějákej průšvih vždycky najde. Otázka je jak ho v tu chvíli vyřeší. Ostřílenej cestovatel se většinou nad průšvih povznese a snaží se ho řešit s humorem,  a pak na tyhle „průserové dny“ rád vzpomíná. A tím začíná platit heslo mé přednášky „čím hůř, tím líp“.

 

—————————————————————————————————————————————————–

 

 

  Patrik Minář zvaný Faust (*1977pochází pravděpodobně z Brna.

  Nepotvrzeno, protože jsme se ho nezeptali.

Tuláckým způsobem projel přes šedesát zemí světa. Nehynoucí slávu si získal moderováním cestovatelského Festival Rajbas v  Blansku, společně se svým parťákem zvaným Čiko.

Proslulost pak svými filmařskými i mimofilmařskými počiny. Nafest je soutěž filmů natočených cestou na festival a na témž promítnuta. Odborník se diví, laik žasne a naopak. Vesměs to je mimořádně uhozené.

Jeho krédo ( a cítíme, že i naše) je vyjádřeno níže na konci rozhovoru:

A proč tohle všechno vlastně děláte?

Protože nás to fakt baví. A navíc alespoň já mám pocit, že nám takovýhle kraviny prodlužují mládí a až NaFest jednou nenatočíme, tak už to s náma bude špatné!

 

 

 

——————————————————————————————————————————————————

 

Rozhovor s Patrikem Faustem Minářem

 

Kolikrát se Vaše parta účastnila NaFESTu?

Letos natáčíme NaFest už po šesté a přesto, že je to čím dál těžší, tak jsme stále na “ bodovanejch “ místech.

Ale zadarmo to rozhodně není. Jednak se nám těžce zvedá konkurence a taky máme na natáčení méně a méňe času. Naštěstí nám ještě nezmizelo pochopení od manželek. Tedy alespoň co se natáčení týče :-)

 

Promítla se popularita nějak do vašich osobních životů?

Ano, velmi. Zastavují nás teď často na ulici cizí dívky a ženy a děsně touží po fotkách s autogramem. Je nám to pochopitelně dost nepříjemné :-) ))

Popravdě se nezvýšila určitě popularita nám, ale NaFestu. A jestli jsme tomu trochu pomohli i my, tak nás to těší dvojnásob.

 

 

Jakou nejobtížnější nástrahu jste museli během akce překonat?

Pro nás není žádná nástraha obtížná :-) )) Ale vzpomínám si třeba na naše první natáčení při kterém jsme se v půlce listopadu koupali na brněnské přehradě. Dalo se to zvládnout jen po požití řádného množství domácí slivovice :-)

 

Kdo je autorem nápadu?

Většinou někdo z nás přijde s nějakou základní myšlenkou a pak díky našemu všeobecnému smyslu pro recesi to už jde samo.

 

 

A proč tohle všechno vlastně děláte?

Protože nás to fakt baví. A navíc alespoň já mám pocit, že nám takovýhle kraviny prodlužují mládí a až NaFest jednou nenatočíme, tak už to s náma bude špatné! Taky je to dokonalej lék proti pracovnímu stresu. Fakt. Všem doporučuji to vyzkoušet :-) ))

 

zdroj : http://www.festivalrajbas.cz/?menu=hoste/menu

Comments are closed.