Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Recept na fašírovaný čundřenec na sajanský způsob ( Patrik Minář)

4.11.2013

čundřenec - Na váš předmět vyhledávání – cundrenec – nebyl nalezen žádný odkaz. Google

 

Sajany – (rusky Саяны, Sajany, burjatsky Саяан, Sajaan) je asi 1 000 km dlouhý a 300 km široký horský systém ve Střední Asii, na rozhraní Ruska a Mongolska, severovýchodně od pohoří Altaj. Pásmo Sajan se táhne od 96 stupně východní délky až k jihozápadnímu břehu jezera Bajkal na 106 stupni východní délky. Nejvyšší horou je Munku-Sardyk (rusky Мунку-Сардык, burjatsky Мүнхэ-Һарьдаг) s 3492 m n. m. Oblast pohoří leží v povodí řeky Jenisej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Recept na fašírovaný čundřenec na sajanský způsob (Rusko) – Patrik Minář

 

—————————————————————————————————————————————————–

 

 

  Patrik Minář zvaný Faust pochází pravděpodobně z Brna. Nepotvrzeno, protože jsme se ho nezeptali.

Tuláckým způsobem projel přes šedesát zemí světa. Nehynoucí slávu si získal moderováním cestovatelského Festival Rajbas v  Blansku, společně se svým parťákem zvaným Čiko.

Proslulost pak svými filmařskými i mimofilmařskými počiny. Nafest je soutěž filmů natočených cestou na festival a na témž promítnuta. Odborník se diví, laik žasne a naopak. Vesměs to je mimořádně uhozené.

Jeho krédo ( a cítíme, že i naše) je vyjádřeno níže na konci rozhovoru:

A proč tohle všechno vlastně děláte?

Protože nás to fakt baví. A navíc alespoň já mám pocit, že nám takovýhle kraviny prodlužují mládí a až NaFest jednou nenatočíme, tak už to s náma bude špatné!

 

 

 

——————————————————————————————————————————————————

 

Rozhovor s Patrikem Faustem Minářem

 

Kolikrát se Vaše parta účastnila NaFESTu?

Letos natáčíme NaFest už po šesté a přesto, že je to čím dál těžší, tak jsme stále na “ bodovanejch “ místech.

Ale zadarmo to rozhodně není. Jednak se nám těžce zvedá konkurence a taky máme na natáčení méně a méňe času. Naštěstí nám ještě nezmizelo pochopení od manželek. Tedy alespoň co se natáčení týče :-)

 

Promítla se popularita nějak do vašich osobních životů?

Ano, velmi. Zastavují nás teď často na ulici cizí dívky a ženy a děsně touží po fotkách s autogramem. Je nám to pochopitelně dost nepříjemné :-) ))

Popravdě se nezvýšila určitě popularita nám, ale NaFestu. A jestli jsme tomu trochu pomohli i my, tak nás to těší dvojnásob.

 

 

Jakou nejobtížnější nástrahu jste museli během akce překonat?

Pro nás není žádná nástraha obtížná :-) )) Ale vzpomínám si třeba na naše první natáčení při kterém jsme se v půlce listopadu koupali na brněnské přehradě. Dalo se to zvládnout jen po požití řádného množství domácí slivovice :-)

 

Kdo je autorem nápadu?

Většinou někdo z nás přijde s nějakou základní myšlenkou a pak díky našemu všeobecnému smyslu pro recesi to už jde samo.

 

 

A proč tohle všechno vlastně děláte?

Protože nás to fakt baví. A navíc alespoň já mám pocit, že nám takovýhle kraviny prodlužují mládí a až NaFest jednou nenatočíme, tak už to s náma bude špatné! Taky je to dokonalej lék proti pracovnímu stresu. Fakt. Všem doporučuji to vyzkoušet :-) ))

 

Comments are closed.