Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

ALLAGASH je táta náš a TURNER RIVER – řeka plná krokodýlů

2.11.2013

Kontrast mezi divočinou státu Maine a močály oblastí Everglades na Floridě.  Zcela rozdílné řeky plné medvědů, losů, ryb, krokodýlů a žab.

100 km dlouhá plavba po klidné hladině řeky Allagash v odlehlém americkém státě Maine a sjezd floridské řeky Turner River, kdy člověk potká spoustu nových zubatých kámošů. Ale tihle krokodýli a aligátoři jsou mírní, skoro přítulní.

 

ALLAGASH je táta náš a  TURNER RIVER – řeka plná krokodýlů

Libor Čenda Cenek, Petr Bruml Donath, Rosťa Břéťa Popek a Mirek Zajac Duda

splouvání řek v amerických státech Maine a Florida v říjnu 2012

 

 

Pokud budeme doslovně citovat Wikipedii, dozvíme se, že řeka Allagash:

River Allagash je přítok St John River , asi 65 mil (105 km) dlouho, v severním Maine ve Spojených státech . To se vysuší do vzdáleného malebné oblasti divočiny v Maine North Woods severně od hory Katahdin . Jméno “ Allagash “ pochází z Penobscot slova / walakésk ʸ ʸ ihtək / , znamenat “ kůru proudu „.

V Allagash vychází z Churchill Lake ( dříve známý jako Heron Lake) v Churchill Depot v severní Piscataquis County .

Ve svém přirozeném stavu , ale také vypustit Allagash Chamberlain a Telos jezera , ale v roce 1840 byly postaveny přehrady odvádějící jejich odvodnění do východní pobočka Penobscot River , aby se usnadnilo přepravu klád jihu na pobřeží Maine.  Dam odvádí vodu z jezera Chamberlain na jižním konci Orlické přehrady , která pak vytéká přes Allagash jako by přirozeně . [5] Rozšíření Flowline od řeky Allagash Chcete-li zamknout Dam na Lake Chamberlain dává celkem délka na ústí Allagash v St John River v 86 mil ( 138 km )

 

Zatímco v Allagashi najdeme losy, v Turner River na Floridě se vyskytují aligátoři a krokodýlové, opět citujeme:

Nachází se na velký cypřiš národní hájemství (vedle Everglades National Park), Turner řeka vine mangrovových prostředí, sawgrass prérie, a sladkovodní bažiny. Mangrove tunely může být úzká a někdy snazší prosadit než pádlo, menší Kajaky a kánoe jsou tou nejlepší volbou zde.

Turner River pádlo stezka 8,5 mil jednosměrná z put-in US 41 až Chocoloskee Island. Přílivy ovlivní načasování, pádlo po proudu, když příliv jde ven využít dechového průtoku, pádlo proti proudu, když příliv stoupá.

Od listopadu do března je nejlepší čas roku pro pádlování kvůli teplu a chyby, příliv a odliv, vítr a slunce Florida, aby tento náročný pádlo. Hodně volně žijících živočichů, mnoho ptáků, a užít si scenérie, aligátoři jsou hojné.

Úžasná je i zastávka na Big Cypress Gallery v Ochopee zobrazit fotografování Clyde Butcher, především kronikářem Everglades a americkou divočinu.

Big Cypress National Preserve je jedním z mála zbývajících stanoviště Florida pantera, aktivity kromě pádlování patří pěší turistika, kempování, jízda na kole a rybaření.

 

 

 

 

                          ALLAGASH   RIVER                                                                        TURNER RIVER

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.