Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

WESTERN- reportáž ze slavnostního bálu z městečka Bakersfield!!!

18.7.2013

Fotografie najdete zde

Dámy a pánové, ctění starousedlíci a i noví příchozí,

jenž chcete zkusit v Bakersfieldu štěstí a zbohatnout.

  Jménem naší redakce vás chceme  přivítat na stránkách našeho už téměř legendárního a především čerstvé zprávy přinášejícího listu.  O kterém doufáme, že jej nepoužíváte jen na vytření… nebo na zapálení ohně v krbu. Je nám velkým potěšením, že můžeme opět otevřít naší redakci, neboť jak je vidno, do našeho městečka se opět hrnou různé existence, které přilákala záře toho magického blyštivého kovu zvaného zlato.

Mnozí doufají, že si za něj mohou koupit vše, ale nenechte se mást, né všechno se dá koupit. Možná dobrá whisky, hrnek kávy , která vás probudí do nového dne, nebo holku z nevěstince, aby vás rozehřála po celodenné dřině ve studeném potoce, kde hledáte své štěstí.

Ale co je vlastně to štěstí v potoce? Je tím,  že sedíte na bále městečka Bakersfield, který se koná  opět po letech. 

 

Že ještě žijete,  můžete zvednout vaši ruku se skleničkou whisky,  zatančit si na dřevní muziku a neztěžovat si na bolesti kloubů, a nebýt případně prožrán syfilidou z nevěstince Bakersfieldu, který nikdy neprošel lékařskou kontrolou.

 

 

 

A to je to pravé štěstí, že jste opět zde v našem městečku a chcete to opět zkusit a setkat se starousedlíky i novými obyvateli, kteří by chtěli okusit toto štěstí.

 

Přejeme vám tedy, abyste našli v Bakersfieldu po čem toužíte a my o tom mohli psát. Neboť nejfantastičtější na světě jsou fakta a žádný omyl není tak velký, aby neměl své čtenáře.

 

První várku fotografií od Seniora  najdete zde.

Videa najdete postupně taky.

 

Slavnostní bál na počest městečka Bakersfield

Zlato roztančilo účastníky bálu

 

  Přinášíme velmi aktuální zprávu o tom,  že opět po deseti letech, kdy byla odvážena údajně poslední unce zlata v Bakersfieldu, se objevují zprávy o novém nálezu zlata nedaleko městečka.

Tato zpráva vyvolala horečku vysokého stupně mezi starousedlíky. Protože, když se před léty našla ta údajná poslední unce zlata, tak mnozí šli hledat štěstí jinde. 

   Je tedy pravdou, že se zlato našlo? Možná o tom ví více starosta Sam Bunny, který využil horečky, aby uspořádal velkolepé setkání starousedlíků. Tím setkáním je bál na počest Bakersfieldu.

Na tuto velkolepou akci byly pozvány význačné osoby městečka, jenž se zasloužily o jeho rozvoj. Nebudeme zde všechny jmenovat ale jen okrajově například městského hrobníka, který opravdu poctivě hluboce pohřbíval bez rozdílu všechny obyvatele. Neboť dobrý hrobník je základ dobrého města, že o mrtvé bude postaráno a plačky zaplaceny.

Samozřejmě  na bál se přihrnuli i noví zlatou horečkou opojení zlatokopové a zlatokopky. Ano i ženy touží si nakopat velké bohatství a proto není divu, že zvěsti o zlatě je přilákaly do našeho městečka.

Městská rada uvítala tento příval zlatokopek, jenž by mohl rozproudit hospodářský rozvoj města. Bál města má tudíž podpořit tento ekonomický záměr.

Starosta města vyhlásil  soutěž, že taneční dvojice, která bude schopna tančit nejdéle, získá přednostně právo první volby záboru v potoce. Pak podle dalších umístnění budou si moci vybírat claimy další taneční páry.

Dokonce, aby bylo povzbuzeno nadšení pro zlato a tanec, tak starosta ukryl  v sále valoun zlata velikosti vlašského ořechu.

Všichni přítomní tak mají možnost získat na bále do půlnoci svůj první valoun zlata.

Pokud valoun nebude nalezen, bude použit městskou radou  na zaplacení lékaře, jenž by městu zajistil zdravotní čistotu, neboť městečko čeká bezesporu divokých rozvoj a tudíž i nebezpečí různých chorob jako jsou třeba tyfus  nebo syfilida či zranění střelnými zbraněmi.

    Naše redakce tak přeje všem účastníkům této nevšední zábavy hodně štěstí v hledání zlata v sále. A pokud by nikdo neměl to štěstí ho najít, tak aspoň městečko bude mít konečně svého doktora.

 

Nevšední hudební vystoupení
Co se skrývá v pianu?

  Je vskutku pravdivým tvrzením, že v Bakersfieldu byly a jsou oblíbené taneční zábavy.  Je to dáno vysokým výskytem hudebně nadaných obyvatel městečka. 

Je otázkou výzkumu, zda předci našich obyvatel pocházejí z Itálie kolébky operního zpěvu. I když není známo, že by obyvatelé pořádali operní koncerty. Pouze operety.

Nebo je potom ještě druhá možnost, že jsou potomky vystěhovalců z Rakouska z kraje zvaného Bohemie. Je zvláštní, že obyvatelům kraje Bohemie se říká Češi. Mají tam velmi příhodné rčení, že co Čech to muzikant. To přímo vybízí k teorii, že právě tito Češi jsou předky dnešních obyvatel Bakersfieldu.

 

Ano obyvatelé Bajersfieldu v celém širém okolí vynikají hudebním nadáním. V městečku je možno nalézti několik hudebních kapel jako jsou BG Style, Tempo di train  nebo Goodvill.

A samozřejmě se najdou další muzikanti, jenž rádi přispějí svým nadáním při velmi oblíbených tanečních večerech. Nemluvě, když někdo hrát neumí, tak si rád zatančí. Takže v tančírně už několikrát měnili podlahu a švec má o zakázky postaráno. Ale to bakersfieldské pranic netrápí, neboť nadevše miluji dřevní muziku.

 

  A tak se stalo, že se ve městě objevil potulný hráč na piano Phil Werlein.

Muž, jenž cestoval od města k městu se svým pianem. Když v tančírně začal na něj hrát, jakoby s ním hypnotizoval všechny kolem tou jedinečnou bravůrní hrou a dokonalým prstokladem. Byl mnohdy najímám i jako pistolník.

Starosta Bakersfieldu ho tedy najal, aby hudební pověsti městečka bylo učiněno zadost a mělo svého pistolníka pianistu. Neboť pokud došlo k soubouji s Philem, odehrával se za podivných okolností.

Nechal na ulici vynést své piano, usedl k němu a začal hrát.  Melodie měla velmi rychlý rytmus a soupeř připravený tasit fascinovaně hleděl, jak Phil hrál a přitom mu upřeně hleděl do očí.

A když skladba byla v nejdivočejším rytmu, tak se najednou ozval výstřel a Philův soupeř se skácel k zemi. Hudba zněla dál, prsty na klávesách a colt u pasu. Jedinečné nadání a cit pro rytmus.

Přesto naše redakce pátrala v čem tkví jeho neobyčejné  hudební a pistolnické nadání, že v jednom okamžiku zasáhne soupeře a současně jeho prsty tančí rytmicky po klávesách svého piana.

Požádali jsme ho tedy, zda by nám neposkytl rozhovor a neprozradil tajemství své hry. Leč marně  a nedovolil nám ani podrobně prohlédnout své piano, jenž má vskutku jedinečnou konstrukci.

  Takový je Phil Werlein, muž jenž dodá hudebnímu věhlasu Bakersfieldu většího lesku.
                 

 

Redaktoři Rosettu Herald pánové Dymes a Harmonica byli opět surově zbiti.

K této události došlo nad ránem, když se oba pánové vraceli od svých přítelkyň do redakce. Přepadl je nezávisle na sobě nepoznán tajemný útočník. Naštěstí oba muži vyvázli životem. Kdo si takto zahrává s jejich osudem a co je důvodem těchto přepadení, kde je zcela jasné, že jde o nevyřízené účty? Redakce Rosettu Herald zvýšila odměnu za tajemného útočníka na 4000$. Tento zločinec získal mezi obyvateli přezdívku „Fantom Rosette“.

 

 Přinášíme radostnou  zprávu, že bývalá předsedkyně Ligy Yukonských žen paní Moira E. čeká dítě

. Za redakci Rosettu Herald přejeme paní Moiře především pevné zdraví, a aby to bylo děvče, neboť její rodina je plná mužů a tudíž by přírůstek v podobě děvčátka byl vítaný. Paní Moira by tak už nebyla jedinou ženou v domácnosti a nemusela tak důrazně prosazovat práva žen.

 

Další stejně velikou radostnou zprávou je, že v rodině rančera Vichema se narodilo děvčátko.

Jmenuje se Jana a má se k světu, jak už mnozí obyvatelé Bakersfieldu vědí podle množství dotěrných dotazů na šťastného otce. Pan Vichem sice ještě nesdělil termín křtin, ale nejspíš se budou konat  v květnu. Obyvatelé se už těší na další oslavy křtin!

Při shromáždění městské rady v Taverně se řešila důležitá záležitost, kdo bude v městečku vykonávat úřad hrobníka.

V posledních letech se totiž nekonaly sňatky, popravy a pohřby.  Na druhé straně se však zvýšila porodnost, čehož jsou důkazem časté oslavy křtin. Městská rada se obává, že za dané situace, kdy město nemá pro hrobníka práci, musí pro tento úřad někoho jmenovat, protože v budoucnu se může situace obrátit, kdy ve městě bude velké množství starých lidí, kteří potřebují mít záruku, že budou pohřbeni.

Proto tato činnost má být svěřena nejmladšímu občanu. Jediným možným kandidátem je malý Martínek, syn Cowboye.

Městská rada jej jednohlasně jmenovala a spokojeně se rozešla domů s pevnou jistotou, že po smrti ji nebudou okusovat hladoví rosomáci.

 

Opět proběhlo spiritistické setkání, jehož se zúčastnila většina občanů Bakersfieldu.

Tato seance byla velmi zábavnou, kdy probíhaly tradiční oblíbené hry. Bankéř Dragoon uvedl mnohé ve velké zmatení hádankou, na kterou neznal odpověď. Hádanka má toto znění – Stojíš před jeskyní, která má dvoje dveře, za kterými je Život a Smrt. Před dveřmi stojí Pravda a Lež. Tvým úkolem je položit jednu otázku jedné ze dvou postav a podle její odpovědi určit, za kterými dveřmi je Život a Smrt. Hádanka zatím zůstala nerozřešena i přes vytrvalé úsilí najít odpověď.                                                                                                                     

nezávislý dopisovatel Harmonica

 

VYDOBÝVÁNÍ ZLATA POTEM A KRVÍ

Ráno vypukla zlatá horečka, spolu se svým parťákem McGyuverem jsme vyrazili hledat cleimy. Našli jsme dva pěkně zlatonosné. Rychle zaregistrovat a hurá těžit. Našli jsme zlatonosnou zátočinu. Několikrát jsme museli pro nový cleimovací lístek. Nakonec, když jsme se podruhé vraceli z městečka ke cleimům, nalezli jsme tam dva černé zlatokopy. Už nebudou načerno loupit. Budiž jim země lehká. Nakonec jsme natěžili 19,5 dkg zlata. Práce to byla perná a stála nás pot i krev, ale výdělek byl odpovídající.
Davy

IDYLA WESTERNU

Vlahé páteční odpoledne. Střídavě oblačno. Nad městečkem se vznáší všelijaké zvuky – dětské hlásky volající po práci, výkřiky cowboyů  prásknuvších se do nízkých trámů, hlasy matek shánějících své ratolesti.

A tu i tam jakýsi pes poňafává po lidech, kteří přes psí hladové pohledy nepouští ani zbla na zem. A pak už hlasy hlaholí od zlatonosné (prý)říčky a již se přidává i střelba při obraně cleimů. Toť westernové dopoledne.
Rinka

REKLAMACE

Vžijte se do naší situace. Voní oběd. Všichni plní svá břicha, až jim boule za ušima rostou a my jdeme nafasovat své první money za food. Stojíme v dlouhé řadě, zlatokopové, podnikatelé začátečníci a svorně vznášíme protesty na pádně bankéřovu „rychlost“.Své dobře a dlouho vystáté peníze uložíme dobře. Do žaludku. Už aby to bylo. Někdo bude muset pomoci bankéři.
Žába +Rinka+Dým

ČAJOVÝ DÝCHÁNEK

Ve zdejším městě bylo již otevřeno mnoho institucí a podniků. Dnes přibyla i nová čajovna. Čajovnu řídí velice inteligentní, odvážná a hlavně vytrvalá žena – paní Radka. Má dost kuráže, aby dokázala uspět ve zdejší tvrdé realitě. A co čajovna nabízí? Veliký výběr čajů z celého světa – indický, čínský, japonský i tibetský. Zkrátka příjemné posezení i popití
Miriam
Saturday 2.5.1898

 

VZPOMÍNKA NA VEČER

Večer proudil jako omamné víno. Dolary šustily, drinky se rozlévaly, tančilo se, ruleta běžela stejně jako čas. Hřebem večera byl však příjezd Four soses from Babtism ohurch – Čtyři růže z Baptistické klášterní školy. Byl zážitek slyšet jiskrné hlásky těchto panen. Jejich garde pan Mlock si postěžoval, že dívky poněkud mravně poklesly díky času strávenému mezi obyvateli městečka, ale připojil zároveň i chválu na srdce plná citu, zdejších zlatokopů, kterým při zpěvu tekly dokonce slzy po mužných tvářích.

POKER – HRA KRÁLŮ

Finále v pokeru probíhalo ve čtvrtek v pozdních hodinách. Účastnilo se ho šest vyhlášených hráčů z celého území. Byli to: ctihodná paní Jana a paní Marian, Bárt, Břeťa, Radek a má maličkost. Po prvním rozdávání bylo rozhodnuto o prvním místě. Hrálo se však dále, vždyť štěstěna je vrtkavá. Po úporném, nervy drásajícím půlhodinovém zápase pak tři lidé zkrachovali a vítězové byli Marian, Břeťa a Davy. Jak vidno zůstala jen elita. Sice jsme se rozešli, ale slíbili si, že se po roce setkáme.
Davy

 

Friday 1.5.1898
THE I. ST OPEN BAKERSFIELD‘S POOL

Dear Citizen‘s of Bakersfield, in the rámec of verejne blaho was it produce for You The 1. St. Open Bakersfield‘s pool. You are Welcomm to her opening on the hlevní avenue. For first odvazlivci is entry free. The other‘s entry will be prizpusobeno to aktuální price of Gold.
The 1.st Bakersfield‘s Corp.

 

NEJČERSTVĚJŠÍ ZPRÁVY

SKANDÁL ZLATOKOPECKÍHO MĚSTA BAKERSFIELD ODHALEN

Skandál? Ano, neboť jak jinak nazvat tu pohoršující a nechutně podlou aféru než skandálem. Abychom vám objasnily důvod, který nás nabádá k použití těchto drsných slov, je potřeba přejít k hlavním aktérům, kteří jsou proradný bankéř Drak a jeho nejmenovaná nezákonná družka, pracující t.č. v tak odpovědné funkci, jako je pošta, jež přímo sousedí s bankou.

Tito dva na první pohled počestní a bezúhonní občané do jejichž rukou město vložilo svou důvěru, skrývají pod maskou nevinnosti podlost, hamižnost a zradu.

Ale k věci: Při náhodné kontrole bylo radou města zjištěno, že bankéřovy váhy jsou zmanipulované. Již je nám jasné, proč nechtěl převzít staré dobré decimálky od svého předchůdce Jaryna a trval na svých, dovezených z Evropy. Když poctivý zlatokop své potem a krví vytěžené zlato položí na misky vah, váhy ukazují o několik desítek gramů méně, než je skutečnost.

Avšak položme si otázku: Je tato chyba evidována v účetních knihách? Ne není. A kam se ztrácí rozdíl v gramáži? Teď vstupuje do hry výše jmenovitě nejmenovaná družka. Při pečení chleba, což je záslužná činnost, do těchto bochníků ukrývá bankéřem uloupené valouny a ty pak pašuje za hranice města.Co teď, poctiví občané. Zasáhne šerif rukou zákona, anebo nastoupí soudce lynč?

AlíK a Strašidlo

 

WESTERN – 19.4. v Třebovickém mlýně – BG Styl, Goodwill, The Jumper Cabels and Black&Brown

19.2.2012

Vážení pamětníci, starousedlíci, greenhorni a okolojdoucí.

Po dlouhých 10 letech jsme se rozhodli oživit tradici Westernů a Fort Yukonů, které se konaly v letech 1985-2003, celkově se konalo 22 akcí. Akce je samozřejmě určena nejen pro pamětníky.

 

Svoláváme vás všechny v pátek 19.4.2013 v 18 hodin do Třebovického mlýna v Ostravě.

Účast pouze ve stylovém oblečení.

 

Na programu bude :

projekce filmů, které byly natočeny na Westernech,

výstava dobových velkoplošných fotografií, na kterých se někteří z vás možná poznáte

vystoupení westernových kaskadérů ze skupiny Black&Brown

koncert kapel  BG STYL ,GOODVILL a Jumper Cabels, které zde hrávaly  ( a možná i dalších)

country bál

staré historky, calvadosový obřad a další.

 

Potkáte spoustu známých, které jste léta neviděli a spoustu nových, které jste ještě neviděli. Bude to dlouhá noc…

 

DŮLEŽITÉ: pro volnou vstupenku a tištěné zvadlo formátu A3 si napište na info@folkvostrave.cz.

 

Na www.folkvostrave.cz v sekci cesty/western najdete každý týden nové aktuální zprávy listu městečka Rosette Herald včetně legendárního komiksu Taverňáci.

Samozřejmě budeme rádi, když nám napíšete pár vzpomínek – vy, kteří jste byli na některém z ročníků.

A na podzim – v říjnu – se pak sejdeme na weekend na Westernu v městečku Bakersfield.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ano, ano, ano…Vidíte dobře, čtete správně. Jsme tady opět, vaše redakce Rosette Herald. Zprávy, kde žádný omyl není tak velký, aby neměl své čtenáře.

Jsme tedy zpět, abychom podávali nové zprávy z městečka Bakersfield. A zprávy jsou opravdu fantastické.

Byla nalezena nová zlatá žíla. Vypukla zlatá horečka, která má opravdu tu správnou teplotu, jenž vám nedá spát, abyste nezačali snít o tom vyrazit do Bakersfildu a stát se boháči.

Zatím nemáme přesné informace, jak je naleziště velké, ale co víme bezpečně, že se do městečka začínají hrnout různé existence počínaje zlatokopy a konče horizontálními pracovnicemi a spekulanty.

Proto neváhejte, čtětě další zprávy našich novin a vyražte zkusit štěstí a splnit si svůj sen. Bakersfield je vaše šance změnit svůj život…

 

                                                                                                                                                                    nezávislý dopisovatel Harmonica

 

 

 

 

Comments are closed.