Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Šerif Chuck Carmack a vyhořelá banka – by Harmonica

16.4.2013

Po usilovném pátrání šerifa Chucka Carmacka ve zločinu zvaném „Vyhořelá banka“,  jsme se konečně dočkali rozuzlení

Šerif Chuck Carmack a vyhořelá banka

. Potvrdila se hypotéza, že banka nevyhořela náhodou, ale šlo o rafinovaný předem naplánovaný zločin. Šerif na základě dvaceti vyhořelých zápalek nalezených poblíž místa požáru usoudil, že tak velkou banku nemohl zapálit jeden člověk, i když byla plná papírových bankovek. Podle něj šlo o bandu paličů. Po důkladném zkoumání vyhořelých zápalek zjistil, že totiž každá zápalka byla předtím použita jako párátko. Důkazem jsou zbytky masa na zápalkách.

Šerif se správně domníval, že se jedná o maso hovězí, které je více houževnatější a vláknité a je tedy nutno mezi zuby párátkem vyškrábat. Nález takto použitých vyhořelých sirek nabídnul vcelku logickou hypotézu o skupinu mužů, neboť každá byla opotřebovaná od zubů různým charakteristickým způsobem.

Jemný šerifův čich objevil ještě další důležitou stopu. Všechny zápalky smrděly alkoholem. Paliči tedy byli náruživými pijáky. Je sice pravdou, že v době oslav 4. Července se pil alkohol, ale šlo o kvalitní kentucky whisky a francouzské šampaňské.

Šerif a já po důkladném očichání zápalek jsme se shodli na jejich pachu laciného alkoholu. A právě v tomto bodu vyšetřování byli odhaleni paliči. Nařízení o prohibici velmi bylo nápomocno tomuto vyjevení skutečnosti.

Zločinnými paliči, jak ses čtenáři již zajisté dovtípil, jsou tedy nechvalně známí takzvaní „migranti“ z události o vyplacení mzdy v korunách. A to byl právě motiv jejich msty. Jejich heslem zajisté bylo – Když nám nic, tak ostatním už vůbec nic.

Tak byla vypálena banka, podnik prosperity a skvělé budoucnosti. Tím byl případ uzavřen, kromě jedné prozatím nevyřešené záhady. Odkud pocházely peníze přivezené dostavníkem. Tento zločin tak mohl skončit zatčením „migrantů“. Ti se však o tom dozvěděli a snažili se v nočních hodinách vyprovokovat přestřelku, neboť věřili, že budou mít větší šanci na vítězství při nepoměru sil v jejich neprospěch.

Šerifovi Chuckovi Carmackovi se však jejich záměr pramálo líbil. Sám starosta se snažil oddálit tuto přestřelku na ráno, protože neviděl reálnou možnost někoho zabít v noci za střídavě silného vytrvalého deště. Shromáždění mužů podporujících svého šerifa rozhodlo, že střílet v noci na dešti je hloupost a nepoměr sil vůči migrantům není ještě dost velký. Každý z mužů ctících zákon odmítal noční boj, že se lze snadno postřílet, aniž by se poznalo, kdo ke které straně patří.

Ale tím nejhlavnějším důvodem, proč šerif  a jeho početní stoupenci nechtěli s „migranty“ bojovat v noci  byl ten, že tak skvěle probíhající večer ve víru tance, muziky a příjemného klábosení by bylo hloupé přerušit nějakou přestřelkou v deštivé chladné noci.

Migranti se cítili uraženi, zejména jejich vůdce George, který pod vlivem laciné whisky se snažil vyvolat roztržku. Neuspěl však, a navíc mu hrozí lynch kromě paličství ještě za porušení prohibice. Toto porušení zákona je tak nehorázné, že nebude nutno to řešit řádným soudem, ale přímo soudcem Lynchem.

Uvidíme, jak dlouho vydrží „migranti“ mezi řádnými občany, když zatím nemá nikdo odvahu je lynčovat.

                                        

                                                                               nezávislý dopisovatel Harmonika
 

Comments are closed.