Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Úspěch

5.2.2012

Ostravská folk -deathová skupina

 

Parta muzikantů okolo bývalého vynikajícího fotbalisty Rosti Retříka ( muže mnoha profesí, např protagonista Praskání či hlasatel na Baníku) rozhodně nevyznává heslo některých folkařů -Hlavně nepobavit.

 

Svědčí o tom záznam z knihy hostů na stránkách -

Jirka 2011-04-13 14:48

Jste úplně nejzábavnější kapela co znám :)

 

Bikes 2010-06-09 07:51

 

 

 

 

 

Hoši držím palce.

Jste supeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeee er
 
 
na druhé straně ovšem
25.01.2012 Oli pry:
Stránky na kterých se nic neděje, nic se neaktualizuje včetně koncertů které tady nejsou i když hrajete jsou úplně k ….zde citace končí
 
 

Historie kapely

Parta zádumčivých mizerů z  Poruby vymyslela jednoho krásného lednového jitra výborný název pro kapelu. A jelikož tito pánové už společně v několika bezejmených skupinách učinkovali, rozhodli se tedy, že jedno z těles už konečně pojmenují. Ti chlapíci byli Maroš, Rosťa, Švejk a Filip …a Čeporan a… a jestli jsem na někoho zapomněl, tak ať se fixem dopíše.

 

A tak – z počátečních písmen rodných příjmení jejich babiček – vznikl Úspěch. Death Folk Rocková… ano a nebojme se toho slova – formace z Ostravy.

 

Současný Úspěch při svých sice sporadických, ale zato nesporadicky vyprodaných koncertech rozdává zábavu (a velmi specifický, jemně lechtivý ba přímo supersprostý humor) při hraní (nejen) cover verzí známých rockových a popových hitů, neodmyslitelně protkaných čtením z absurdních deníčků frontmana Rosti F. Petříka.

 

Ostravský Úspěch má v repertoáru kolem čtyřiceti písní a songů, několik vlastních ale též velkou spoustu vlastně převzatých a a vlastnoručně upravených,  které pak všichni přijali za vlastní.

Známé jsou – Sežral tě pes, Jede pohřebák, Ježíšek není, Zapalte Lunetic či Vražda Srnky a díky pirátům mnohé další.

 

V písních kromě češtiny zaznívá ještě sem tam polština, romština, slovenština, angličtina, ruština a zejména alkohol.

 

Kapela doposud nevydala žádné CD.  Věrní fanoušsci si je vydávají sami.

 

oficiální stránky: www.uspech.wz.cz/

 

Úspěch – Sežral tě pes

      

 

Rosťa

Dobrý den.
Jmenuji se Rostislav Petřík a jsem starý .

Ve svém nudném životě jsem prodělal asi 107 nevyléčitelných chorob , což mne značně posílilo . Své klidné bytí si zpestřuji psaním textů pro různé USPĚCHané skupiny a sem tam přidám i deníček ze života obyčejných lidí .
Kdysi hrozně dávno jsem také učinkoval ve skupinách Outcha Pitcha , Death Vševěd a Buřinky II , což jsou dnes Buřinky III a jimž jsem svou přízeň zachoval doposud.
Když mi pochybí penízky na laskominy vykonávám PRASKÁNÍ , což je originální deskotéka slavných hitů minimálně 15 let starých .
Jsem hodný a vhodný k dětem . Chcete mě ?
Úspech s Vámi a nazdáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááár !

————————

Maroš

Zdar!

Na této stránce najdete „o mě“ pár naprosto neužitečných informací, které se Vám k ničemu nebudou hodit.

Třeba jaké  všechny školy jsem vystudoval a jaké ne. Oblíbený druh alkoholu, tabáku…. Oblíbené kapely a jejich videa, knihy atakdáleatakdále…. od nás to je všechno, pokračuje Sport a počasí….-
 

 

————————–

 

Míček

Narodil jsem se v Karviné, ale vyrostl až v Kopřivnici. Poté co jsem vyrostl, přestěhoval jsem se do Ostravy kde bydlím dodnes.Hraju na banjo a tu a tam pro radost hmátnu třeba i po složitějším nástroji jako je třeba kazu, klipklap nebo lžičky atd. (to však zřídkakdy).

Kromě Úspěchu ještě hrajem s Váňou v seskupení zvaném Tygrasz, kde rovněž hraju na banjo a kde taky tu a tam hmátnu po složitějším nástroji…

Jinak se ještě zabývám divadlem pro děti. Máme divadélko s názvem Smíšek, o kterém se můžete dovědět více na www.divadelkosmisek.cz
A nakonec ještě prozradím, že mám dva kluky (jsou to bráchové) a hodnou ženu.Kromě banja vlastním kuří oko a několik hodnotných vzpomínek… o tom se však raději rozepisovat nebudu…

 

————————-

 

Tom

Tomáš?
To málo co o něm víme s určitostí  je, že umí noty! Jeho hmotnost je daleko menší než Marošova, nehraje na banjo, u pasu nenosí skalpel a intonuje.

S kapelou hraje cca jeden rok a vyzná se.

Hraje divadlo a v kapele Nisos. Zbytek nám neprozradil nebo zatlouk. Také je sem tam velmi zdatný Násos. Ale kery z nás ne, že.

 

————————-

Jizwa

Umím dva akordy na kytaru a jeden na banjo. Na basu žádný.

Rozsah mám dvě oktávy na base a dva tóny ve zpěvu. Když bubnuju, tak jenom bumčvach.

To je zatím všechno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.