Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Cesty (Marek Eiffel Lazecký)

9.1.2012

Cesty

Marek Eiffel Lazecký

 

Je jich spousta a vždy tě někam dovedou. Buď do neznáma, kde končí slepě, postupně ztraceny v divočině, nebo tam, kde většinou dojít nechceš – do civilizace.

Našel jsi spoustu těch, které miluješ, i když víš, že tě vždy stojí velké úsilí a na každém kroku na tebe číhá nebezpečí.

Spoustu z nich projdeš jen proto, abys je měl už za sebou a těšíš se na ty své, které kolikrát ani neznáš, ale víš, že vodou tam, kde se tvé srdce dokáže otevřít.

Každá z nich má jinou tvář.

Jedna zní hloubavým šustěním spadaného listí, druha vtíravě šumí v uších tak dlouho, dokud z koryta potoka nesejdeš, třetí měkce chřupe na koberci ze starého jehličí a čtvrtá temně buší při každém kroku na skalnatém podloží.

Pátá jen krátce otevírá svá vrátka ve vzrostlém borůvčí a šestá, ta sněhová, nechává tvou stopu daleko za tebou, se smyslem pro zachování hodnot.

Sedmá je příliš ješitná a ve sněhové vánici ničí veškerou snahu zanechat tady důkaz o tvém postupu.

Osmá před tebou skloní pokorné stébla trávy a devátá nevšímavě nechává na betonovém povrchu tvůj postup beze stop.

Jediná desátá je ta, která se ti zavděčí a tvou stopu zanechává navždy zřetelně znatelnou. Vede tvým srdcem, kde se důkaz o tvém postupu pečlivě zapíše a tam už zůstane.

Ať už šlapeš cestou, která je jakákoliv, její nesmazatelné přátelství se v tobě usídlí a nedá ti pokoj, dokud s ní znova nevyjdeš na rande.

V životě trempa zní neustálé volání. Neumlčíš jej žádným roubíkem a  nijakou lstí, musíš jej jedině uspokojit.

A to právě jedině v cestách.
 

 

Comments are closed.