Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Jak si vychovat psa (by Harmonica)

8.1.2012

Jak si vychovat psa

 

Muži lovící na severních pláních stříbrné lišky, soby karibu a občas bílého medvěda jsou mnohdy závislí na svých tažných psech eskymáckého plemene malamut.

Takové zvíře je velmi nenáročné. Snese dost,když dostane svůj každodenní příděl mražených ryb. Mnozí lovci jsou tak vykutálení, že vycvičili svého psa, aby lovil místo nich a oni tak ušetřili na patronách a zbytečnému se trmácení se za zvěří.

Místo lovu pak jezdí na faktorii popíjet lacinou whisky a chlubit se úlovky, které vlastně nejsou jejich, ale jejich psů. Navíc své psi doma mlátí holí za sebemenší projevy neposlušnosti.

Nejhůř jsou ale psi trestáni za to, když se vydělají přímo ve srubu, který pak zapáchá jještě týden a to by nebylo nikomu milé žít ve srubu se zacpaným nosem se psem, který se tváří naprosto nevinně, jakoby šlo o obyčejnou potřebu. Není se co divit, že bití nepomáhá, protože pes se diví, že mu bráníte vykonat docela prostou každodenní věc.

A tady bych se zastavil a nabídl všem lovcům způsob, jak bez dlouhého učení odnaučit svého psa, aby se vydělal ve srubu.

Tedy v případě, že se váš pes vydělá na podlahu, když se zrovna cpete sobí kýtou, podložte kýtu , popadněte z krbu hořící polínko, zašťourejte jím ve výkalech vašeho psa, aby ho v zápětí začal pálit zadek ! A uvidíte, že už to nikdy neudělá. Přitom se ho ani nedotknete a on se nebude na vás dívat vyčítavě.

Tento způsob lze použít i na člověka, když se vám bude zdát zvlášť protivný.

Když totiž dva trapeři spolu zimují v jednom srubu, klidně může dojít k tomu, že si budou lézt na nervy. A tento nechutný způsob boje jak poškodit svého soupeře jim přijde zajisté vhod, aniž by tušili odkud vítr vane.

                           

 

                           nezávislý dopisovatel Harmonica
 

Comments are closed.