Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Jak se zbavit pachu z huby (by Harmonica)

7.1.2012

Jak se zbavit pachu z huby

 

Lovci jsou většinou osaměle žijící lidé, kteří se honí za zvěří především kvůli její kůži a masu. Dělají to po celé dny, kdy jejich jediným společníkem je dobře nacpaná dýmka, vesele plápolající oheň nebo věrný pes u nohou. Časem dojde k tomu, že si začnou povídat sami se sebou, přestanou dbát o svůj zevnějšek a začnou se chovat a vypadat jako zvířata. Ale to už je poslední tragické stádium lovce, kterého klidně můžete střelit jako zvlášť cenný úlovek.

Mnozí lovci se snaží čelit samotě tím, že se zdržují do malých skupinek po dvou až po pěti. To ale není příliš dobré a mnohé kamarádství končí střelbou do zad.

Nejlepší způsob, jak bojovat proti samotě je pořídit si ženu. Běloška ale není vhodná, protože těžko snáší drsné traperské podmínky. Neustále si ztěžuje, anebo tiše trpí, protože Vás miluje a tak chřadne, chřadne až uchřadne. A vy nemáte to srdce jí něco vyčítat a tak se taky trápíte, ale to jste přece nechtěli. O černošce se nemá vůbec cenu bavit, protože ta Vám zmrzne s příchodem prvních mrazíků. Prostě není stavěná pro nízké teploty. Není se co divit, když její předci běhali po Africe s proužkem kůže kolem boku a z vrchu na ně pražilo slunce.

Vůbec nejlepší je prostě indiánka. Ta se umí postarat o zvěř, kterou přitáhnete do srubu, stejně jako o Vás, aby jste druhý den v plné síle opět vyrazili na lov. Vy jste totiž lovec, vy ji živíte, vy jste pán. Běda ale jestli se budete vracet z lovu s prázdnou. To Vám doma rozpoutá takové peklo, jaké jste neviděli. Indiánka totiž ví co je hlad. Proto buďte dobrými lovci a udělá Vám takové věci, jaké neudělá žádná bílá žena. Jediná věc jí však dokáže na muži vadit. Když mu totiž táhne z huby.

Jeden traper přišel na způsob, jak se toho nešvaru lehce zbavit a mít ve srubu ještě větší mír a klid. Komu tedy páchne z huby, měl by ji otevřít nad močovou jámou a vyléčí se. Puch z jámy je silnější než puch z jeho útrob, a co je silnější, to si přitáhne a odnese sebou to, co je slabší.

Zdá se, že nejde o pustý výmysl, protože má své logické opodstatnění. Doporučuji tedy tuto léčebnou kůru všem osamělým mužům, kteří si chtějí pořídit indiánku.
 

                                                                                                                                                                             nezávislý dopisovatel Harmonica

 

Comments are closed.