Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Nadarmo

13.11.2011

ostravská folková skupina

Pár slov o kapele, respektive spíše o  jejích členech …

… tedy o nás.

Adam
Milovník mnoha žánrů a majitel vášní nabitého hlasu a ďábelsky hbitých prstů, které na hmatníku jeho kytary jen stěží postřehnete. Neustálým cvičením se rychlost jeho prstů na hmatníku stále zvyšuje a my začínáme pomalu uzavírat sázky, kdy že dosáhnou rychlosti světla.

Už je o něm známo, že dokáže udělat písničku i z pípání mikrovlnné trouby a tudíž mu s radostí přenecháváme autorství valné většiny písní. (I když ne všechny.) Jinak také představuje  mladou krev, progresivní křídlo v kapele, které obohacuje folkový žánr o nové prvky z jiných hudebních oblastí. Poznávací znamení – jediná blondýnka mezi námi, momentálně láme srdce posluchaček JAMU.

Michal
Má na svědomí několik dalších písní v repertoáru. Většinu z nich napsal poté, co ho „něco“ bacilo (kachlička, múza, něžné city apod.).

Rušivý element veškerých společných hudebních produkcí, který s oblibou připravuje ostatním členům kapely infarktové stavy, páč má v rukávu překvápka všeho druhu. Autor „instantních textů“, které tvoří více či méně úspěšně právě v okamžiku, kdy zapomene „oficiální text“. Poznávací znamení – interpret hlasových poloh, které mu zbytek kapely s radostí přenechává. Pokud zrovna nehraje, nezpívá  nebo nekomentuje, uvidíte ho nejspíš „přihýbat si“ z nějaké té minerální vody.

Jirka
Držitel největšího počtu funkcí v kapele a člověk, bez kterého bychom nemohli fungovat. Kluk pro všechno: organizátor, logistik, technické zabezpečení, řidič, závozník, ale také příležitostný textař a skladatel. Odbourává na jevišti nejen sebe, ale rovněž i zbytek kapely. Poznávací znamení – kryje se za nabobtnalými houslemi, zpravidla na pravé straně pódia (z pohledu publika) a pravidelně zažívá infarktové stavy z toho, co mu zase na koncertě vyvedeme. Odmítá naše výzvy o sólový zpěv a je ochoten se k něčemu takovému propůjčit pouze v případě, že dělá svým doprovodným hlasem“křoví“.

 

oficiální stránky – www.nadarmo.cz

 

Comments are closed.