Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Bruno Unit

13.11.2011

Ostravská bluegrassová skupina

Historie bluegrassové skupiny BRUNO UNIT

     Kdybychom pátrali po  historii této kapely, bylo by nutno začít v dobách dinosaurů- tehdy vylezl z nekonečného oceánu jedinec ,latinsky nazývaný Brunosaurus Unitosaurus, jak víme dinosauři vymřeli, někteří se ovšem vyvinuli v jiný živočišný druh. Tak to bylo i s naším Brunosaurusem, nejspíše z něj vznikl savec, lidoop nazývaný Brunosapiensmusicolos.jak to bývá i on prošel dlouhou a strastiplnou cestou vývoje až vznikl jediný doposud žijící tvor, tento se nazývá Bruno Unit , patří mezi  živočišné záhady, které nikdy nikdo neviděl ,stejně jako Yettiho, Lochnesku, Olgorchorchoje nebo King Konga.
     Právě na jeho památku jsme založili naši hudební formaci a jedině my jsme měli možnost jej osobně poznat, tak tomu bylo , je a navždy bude !!!

     Kapela vznikla někdy v roce 2000, kdy po odchodu Whita z Mr.B.Pyne tento začal doma pomalu opětovně trénovat se synem Jakubem.Vzniklo duo, původně se jmenovali Otec a syn. Posléze do kapely vstoupil banjista a zpěvák Jiří Rak Protivanský a mandolinista Jan Mates Sedláček.Kapela přijala název GrassBand. Kapelka měla pěkně našlápnuto, hrála na významných festivalech.Navázala na dřívější Whiteovy kontakty a hrála mnohokrát i v Polsku.V roce 2003 nastoupily nové posily banjista a zpěvák Jiří Shellin Stehlík a mandolinista Rostislav Mrozinski, kapela přijala po dohodě s Brunosapiensmusicolosem čestné jméno Bruno Unit.
     V roce 2005 se přestěhoval White s Kubou do městečka Nelahozeves ve středních Čechách, kapela však pokračovala ve hraní dále, nastoupili do ní dobrista a zpěvák Pavel  Meďák Pánek z Brandýska a mandolinista  a zpěvák (výrobce super mandolín) Vojtěch Pečený z Kralup nad Vltavou (občas používala jméno Nonameband).Kontakty se Shellinem a Rosťou však byly stále aktuální, hráli na mnoha festivalech v republice,ale i opětovně v Polsku.
     V roce 2007 se White a Kuba Bílý natrvalo vrátili zpět do Ostravy a nově nastoupil do kapely kytarista a zpěvák Libor Olaf Ožuch. V roce 2009 však „emigroval“ Kuba ke slavným Poutníkům.Místo něj nastoupil v lednu mandolinista Jan Mates Sedláček, v červnu pak houslista a zpěvák Vladimír Seydža Sýkora.

Složení Bruno Unit:

Vladimír White Bílý – baskytara, vocal, konferování

Vladimír Seydža Sýkora - housle, vocal

Libor Olaf Ožuch - kytara, vocal

Jiří Shellin Stehlík – banjo, vocal

Jan Mates Sedláček – mandolína, vocal

     Kapela se zaměřuje na moderní bluegrass, podpořený vícehlasými vocaly,čerpá z repertoiru americké skupiny Seldom Scene, Steel Drivers, Tony Rice Unit, apod.
Každoročně vystupuje na prestižním festivalu Bluegrass Džem v Komorní Lhotce, účastní se lokálních, ale i celorepublikových festivalů, hrála na Slovensku, Polsku.
V poslední době se kapela věnuje i vlastní tvorbě.

                                                                                                                                                                                          Vladimír White Bílý

oficiální stránky skupiny- www.brunounit.cz

Midnight Train to Memphis- arr. Bruno Unit 

 

Comments are closed.