Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

BlueREJ

13.11.2011

 

Ostravská bluegrassová kapela

 

 

16. ledna 2008 v 15.06 hod dorazil do emailových schránek dnešních členů kapely BlueRej následující vzkaz:
„Ahojte kamarádi bluegrásku, táborových ohňů, pivínka… Tak a je to tady: souhlasili a následně stvrdili tuto srdeční záležitost (bluegrásek s kontrabasem) pánové Honza, Luděk, Luboš, Vláďa a Jirka. Posledně jmenovaný by mohl vybrat něco ze starých receptů nebožtíka Modřiny a  samozřejmě každý dá nějaký nový tipťop typ… To nejhlavnější bychom doladili na prvém společném plenárním zasedání, na které vás tímto zvu. Udělali jste mi radost uličníci. Luboš“
S časovým odstupem lze konstatovat, že tento email se tak stal jakousi ustavující listinou nového ostravského bluegrassového sdružení. 

Ustavující členové:   

                            
Jiří Zapletal – kytara, zpěv    
Jan Merun Meisel - mandolína, zpěv
Luboš Berline Sedlák - housle, zpěv
Vladimír Ceďák Sitko - banjo,  zpěv
Luděk Luigi Beneš - kontrabas

Přesto, že měli za sebou několik let společného hraní v úspěšné sestavě Modřina, rozhodli se k poněkud neobvyklému kroku. Po prvých ochutnávkách dali tomuto oživovacímu pokusu novou šanci, ale současně i novou hlavičku „BlueRej“.

Samotný název v sobě skrývá několik významů. Slovo „Blue“ souvisí jednoduše s oficiální barvou hudebního žánru. S druhou částí  „Rej“, to je následovně: Ono se mohlo se zdát, že hudebníci ze skupin Modřina a Tyrkys již nadobro zmizeli ve víru, nebo lépe v REJi dějin. Čekali však jen na příhodnou chvíli. Tou se stalo až vítězství technologického formátu Blu-RAY v roce 2008 a REUnion tak získal definitivně modrozelenou. PREJ si někdo myslí, že realizují pouze divých bláznů REJ, ale bez ohledu na skutečnost že Panta RHEI, tak je to stále baví.

Základem BlueRej repertoáru se staly nejoblíbenější kousky Modřiny. Ty jsou postupně doplňovány o písně stejné krevní skupiny a stále častěji jsou zařazovány i autorské kusy:

Poustevníku neváhej, usedni do Metličky křivolaké a Starou píseň s námi zazpívej. Pokud neznáš Panta rhei  tak to Pro tu chvíli  vůbec Nevadí. Společně Pojďme plout do míst, kde můžeme Boty zout  a nebo nás třeba Starý vlak proveze Městem snů a bude to jistě Podivná jízda. Pak můžeme navštívit Lokál  kde u pípy stojí sám David, který dobře ví, že Dobrý sluha je špatný pán. A protože Má to tak být tak Netýrej mě zlá když vyvádím jak  Žabí král a s Modrou náladou trhám Černý flór po zdánlivě Zlém dni. Vždyť by to mohla být i Poslední párty! Nemá smysl Lovit sůj stín a tak Jedeme dál protože my nemáme Sílu to vzdát
Toť namátkou pár titulů z dosud nenahraných alb bluegrassové skupiny BlueRej.  

Holla hey!

Kontakty:
Objednávky: Luděk Beneš, +420 603 418 199, info@bluerej.com
Jiří Zapletal – http://www.facebook.com/profile.php?id=100000279036704&ref=tn_tinyman
BlueRej – bluerej@gmail.com
 

oficiální stránky kapely: www.bluerej.com

 

http://www.facebook.com/pages/BlueRej-Bluegrass-Band/283628285607?sk=app_2405167945

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.