Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

BG Styl

13.11.2011

ostravská bluegrassová skupina

Ti někteří zasvěcení příznivci z vás už myslím dávno poznali, že BG Styl není zdaleka kapela ortodoxně jednostranně zaměřená na bluegrass – jak by mohl napovídat název kapely. Zůstává ale pravdou, že právě bluegrass určil původní směr seskupení na konci roku 1995, kdy Radim „Piškot“ Duda (dnes již dávno žijící a hrající někde v Čechách) dal dohromady muzikanty za účelem hraní tradičních kousků.

Jsou samozřejmě kapely o mnoho starší než ta naše, takže my možná se maličko lišíme jen tím, že hrajeme skoro 13 let ve stejné sestavě: Aleš, Jirka, Méďa, Láďa a Čenda. Než jsme se nakonec našli v BG Stylu, tak jsme si všichni prošli několik jiných muzikantských štací a náš „neposedný“ basák Méďa je dodnes vzorem hudebního kočovníka a za jeden víkend stihne sem-tam obšťastnit i 2 další kapely.

Dnes v kapele mám nejen já často pocit, že chceme hrát (a hrajeme) to, co nás baví a třeba i to, co by jste od nás často vůbec nečekali… holt kultura by prý měla lidi nějak obohacovat a protože neznáme předem vaše reakce, bavíme se pro jistotu sami už jen tím, že „si hrajeme“ … Proto rádi často povyletíme do krajiny gospelů (ozdobených čtyřhlasy a capella), sem tam country, okořeníme si koncert folklórním okénkem a instrumentálně nabídneme třeba i ragtime nebo osvědčené houslové pecky. Naši muziku děláme logicky pro radost posluchačů, ale v nemalé míře i pro radost vlastní a to je jeden z důvodů, proč hrajeme tak často, jak máme chuť :o )

 

Libor Čenda Cenek – mandolína zpěv

Láďa Duda – kytara, zpěv

Kamil Medvěd Tománek – kontrabas, zpěv

Jirka Mytrich – banjo, housle

Aleš Zegzulka – dobro, zpěv

 

 

oficiální stránky – www.bgstyl.cz

 

Comments are closed.