Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Info

 

11. Bluebells se uskuteční v ostravském klubu Parník v sobotu 9.12.2023.

 

NEW ALIQUOT

New Aliquot hraje bluegrass, new acoustic a folkovou hudbu. Její repertoár tvoří původní písně, instrumentální skladby a speciální úpravy některých méně známých písní z oblasti roots music.

 

Kapela vznikla v roce 2016, kdy Pavel Duda (kontrabas, zpěv) doplnil trio Ondra Kozák (kytara, zpěv), Vítek Hanulík (mandolína, zpěv) a Karel Začal (dobro), kteří dříve působili v kapele Křeni (#1 European Bluegrass Band na La Roche Bluegrass Festival 2009).

Členové kapely získali bezpočet zkušeností s mnoha oceňovanými kapelami a hudebními profesionály. New Aliquot získali v roce 2019 2. místo v soutěži kapel na bluegrassovém festivalu ve francouzském La Roche sur Foron a v témže roce vydali své první album It Takes Time.

 

Kapela každoročně v Jeseníkách pořádá hudební dílny “Zlatohorská hudební horečka” a “Bluegrass Vegas”.

Ondra Kozák – kytara, housle, zpěv
Pavel “Tim” Duda – kontrabas, kytara, zpěv
Vít Hanulík – mandolína, kytara, zpěv
Karel Začal – dobro

 

www.newaliquot.com/

 

 

 

 

 

 

TATAGRASS

 

Kapela TataGrass se řadí mezi kapely hrající moderní bluegrass – našla si své místo na slunci na půl cesty mezi dřevní podobou bluegrassu z jeho počátků a moderními progresivně znějícími odnožemi z posledních let. Její členové mají rádi zpěvné a čisté melodie s vícehlasými vokály podpořené příjemným zvukem tradičních akustických nástrojů, jako jsou mandolína, housle, kytara, banjo a kontrabas. 

Hlavní inspirací pro tvorbu skupiny jsou skladby a jejich provedení nesmrtelnými velikány bluegrassové hudby jako jsou Tony Rice, Seldom Scene, IIIrd Tyme Out, Hot Rize atd. Jedná se o interprety, kteří hrají krásný, kultivovaný bluegrass, založený na skvělých instrumentálních výkonech a melodických vokálech. 

I proto je repertoár kapely TataGrass sestaven především z převzatých skladeb, které jsou opatřeny vlastními českými texty. Inspirací pro ně jsou osobní zážitky a životní příběhy členů kapely, témata z okolí a společnosti a také láska, jak jinak. 

Kapela udržuje svá vystoupení pestrá a pro diváka zajímavá mimo jiné i tím, že si sem tam střihne pěknou instrumentálku, a bluegrassovou atmosféru občas okoření nějakou tou swingovkou nebo kouskem z „jiného soudku.“ 

Hlavní přání všech členů skupiny TataGrass, a také důvod proč spolu vůbec hrají,  je dopřávat sobě i každému, kdo chce zrovna poslouchat, potěšení z krásné muziky, která přináší radost a spoustu pozitivní energie. 

Přijďte se také přesvědčit, jak se to daří.

 

www.www.tatagrass.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RED AND WHITE

 

 

Skupina Red and White vznikla l.p. 2013 a od počátku tvořili repertoár tak aby byl opravdu pestrý. Samozřejmě se netají vlastní tvorbou, jak instrumentálních tak zpívaných skladeb s českými i anglickými texty.  

Skupina Red and White má za sebou spoustu festivalů a koncertů , včetně evropského festivalu EWOB v Holandsku , kde účinkovala několik let po sobě a zde rovněž absolvovala několik koncertů.

Členové skupiny Red and White mají za sebou bohatou bluegrassovou minulost, takže si je nyní představíme: Apostolis Konstantinidis ( Ben ) , hraje na basovou kytaru. Původně je to sice banjista, ale rozhodl se, že si to s Red and White střihne na basu. Můžete ho najít v jeho vlastním nahrávacím studiu v Petrovicích u Karviné, kterým prošla spousta známých osobností.

Dále je to Marian Zielonka. Hraje na akustickou kytaru a v některých skladbách jej můžete slyšet i na Dobro. Někteří si ho možná pamatují jako mandolinistu. Dalším členem je Adam Zielonka. Shoda jmen není náhodná, je to bratr Mariana Zielonky. Adam působí v kapele jako mandolinista a občas jí střídá s houslemi.

www.red-and-white.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOČNÍ VLAK

 

Kdy a jak vznikl Noční vlak

Noční vlak vznikl někdy v polovině roku 2015 +/- půl roku jako rodinná kapela … a od té doby je tu.
V původní sestavě hráli: Hanka (flétna, zpěv), Jirka (housle, zpěv), Jana (akordeon, zpěv) a Jarek (kontrabas, zpěv).

Změny v „posádce“

V roce 2017 se k nám přidává Bety Stavělová a do některých skladeb nám hraje na flétny. V roce 2019 z kapely zase odchází.

V roce 2019 z kapely odchází také Hanka, aby se věnovala foklórnímu tanci. Kapela dál hraje ve třech: Jana, Jirka a Jarek. Hledáme nový repertoár a měníme nástrojové obsazení. Uvažujeme o novém čtvrtém hráči.

V roce 2021 vítáme v kapele banjistu Petra Brandejse. Repertoár se výrazně přiklání k bluegrassu. Hrajeme převzaté bluegrassové skladby s původními i vlastními texty a pár vlastních věcí.

Proč Noční vlak?

… protože Jarek má moc rád vlaky a ke společnému hraní v době vzniku kapely jsme se sešli většinou v noci.

 

 

www.nocnivlak.cz/

 

 

 

 

 TOPINQUI

 

 

TOPINQUI – hudební trio

ToPinQui vznikly v roce 2015 původně jako duo. Prošli vývojem, kdy z původního dua s kytarou a flétnou vznikla kapela tíhnoucí k bluegrassu. Od léta 2018 proto v sestavě přibylo banjo, na které hrál Richard “Cifo” Ciferský. Rok 2019 přidal do kapely kontrabas, kterého se zhostila Joey.

 

V létě 2020 se Cifo vrací na rodné Slovensko a jeho místo v kapele zaujímá mandolinista Vítek Hanulík. V repertoáru zůstávají kromě bluegrassových anglicky zpívaných skladeb, francouzské šansony a písně českého folku.

 

Johana “Joey” Horáková

kontrabas, příčná flétna, zpěv

 

Pavel “Tim” Duda

kytara, zpěv

 

Vítek Hanulík

mandolína, zpěv

 

www.topinqui.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dovolte, abychom představili hudební seskupení na poli do modra zbarvených žánrů, kapelu BlueRej. Zdálo se, že hudebníci z bluegrassových kapel Modřina a Tyrkys již nadobro zmizeli ve víru, nebo lépe v REJi dějin. Není tomu tak. Čekali jsme jen na příhodnou chvíli.Tou se stalo až vítězství technologického formátu Blu-RAY. Náš reunion, čti REJunion, jakožto opětovné setkání tak definitivně získal modrozelenou. PREJ si někdo myslí, že realizujeme pouze „divých bláznů REJ“, ale nás to opravdu stále baví bez ohledu na skutečnost, že vše plyne – Panta RHEI. Po dobu našeho odmlčení jsme „nasávali“, někteří doslova, vše z oblasti akustické hudby. Proto dnešní repertoár sice vychází ze starých blugrassových tradicionálů ale postupně se překlápí ve vlastní tvorbu, která je jakýmsi mixem – REJem všeho, co se nám líbí. Nezbývá než se těšit až k Vám dorazíme, třeba i na 25 GB discích.

16. ledna 2008 v 15.06 hod dorazil do emailových schránek dnešních členů kapely BlueRej následující vzkaz: „Ahojte kamarádi bluegrássku, táborových ohňů, pivínka… Tak a je to tady:odsouhlasili tuto srdeční záležitost (bluegrásek s kontrabasem) pánové Honza, Luděk, Luboš, Vláďa a Jirka.Posledně jmenovaný by mohl vybrat něco ze starých repeců nebožtíka Modřiny a i ostatní mají určitě nějaké své oblíbenékousky a samozřejmě každý dá nějaký nový tipťop typ.. To nejhlavnější bychom doladili na prvém společném plenárním zasedání, na které vás tímto zvu. Udělali jste mi radost uličníci. Luboš“ S časovým odstupem lze konstatovat, že tento email se tak stal jakousi ustavující listinou nového bluegrassového sdružení.


Přesto, že jsme měli za sebou několik let společného hraní v úspěšné sestavě Modřina,rozhodli jsme se k poněkud neobvyklému kroku.Po prvých ochutnávkách jsme dali tomuto oživovacímu pokusu novou šanci, ale současně mu dali nový název „BlueREJ Band“. Samotný název v sobě skrývá několik významů. Slovo „Blue“ souvisí jednoduše s oficiální barvou hudebního žánru. Druhou částí, „REJ“, to je trochu komplikovanější, viz úvodník: “… zdálo se, že hudebníci ze skupin Modřina a Tyrkys již nadobro zmizeli ve víru, nebo lépe v REJi dějin, ale není tomu tak. Čekali jsme jen na příhodnou chvíli. Tou se stalo až vítězství technologického formátu Blu-RAY v roce 2008 a náš REUnion tak definitivně získal modrozelenou.PREJ si někdo myslí, že realizujeme pouze divých bláznů REJ, ale bez ohledu na skutečnost že Panta RHEI, tak nás to kupodivu stále baví.“ Základem BlueREJ repertoáru se staly nejoblíbenější kousky Modřiny. Ty postupně doplňujeme o písně stejné krevní skupiny: Poustevníku neváhej a Starou píseň s námi zazpívej. Pokud neznáš Panta rhei tak to Pro tu chvíli vůbec Nevadí.Společně Pojďme plout do míst, kde můžeme Boty zout a nebo nás třeba Starý vlak může provézt Městem snů. A co třeba navštívit nějaký Lokál kde u pípy stojí sám Žabí král a Modrou náladou trhá Černý flór po zdánlivě Zlém dni.Nemá cenu Lovit sůj stín a tak Jedeme dál protože my nemáme Sílu to vzdát… Toť namátkou pár titulů z našich dosud nenahraných alb na kterých se již pracuje.


Díky úžasným akcím, festivalům a přehlídkám, jako Bluegrass v Českém Ráji, Vánoční nadílka v karvinské Alabamě, strakonické Jamboree, Festival na pomezí, White stork v Lukách u Jihlavy, BG Džem v Komorní Lhotce, bolatické Křeménky, Muzikantské žně ve Frýdku-Místku, bruntálské Indiánské léto, opavské BG Návraty, ostravské Tóny cest apod., máme nádherné zážitky z živého kontaktu s vděčným bluegrassovým publikem. Již dnes se těšíme na další setkávání.

 

www.bluerej.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po půlroce  opět setkání příznivců Westernu, westernového městečka BAKERSFIELD,  country music a dobré zábavy.

Zveme staré známé i nově příchozí.

Proběhne stejně jako loni v Třebovickém mlýně v Ostravě. Jídla a pití v přilehlé restauraci sdostatek. Konec bálu v nedohlednu.

Těšíme se na setkání se všemi. 

 

Program: Vrtáci (Český Těšín)

                         Bluegrass Comeback (Opava)

                         Kanafas –taneční skupina z Českého Těšína

                         film z posledního Westernu

                         Bobi&Šindulka – úchvatné vystoupení stepující dvojice

 a samozřejmě jako vždy překvapení. Jako vždy bude senzační.

Uvádí Max, osvědčený konferenciér z říjnového Westernu.

Vstup pouze ve stylovém oblečení. Vstupné 5 USD nebo 100 Kč

 

Pokud přijedete, dejte prosím vědět označením účasti na Facebooku  https://www.facebook.com/events/444381382374952/
mailem(strasidlo@volny.cz)
nebo na 602 282 335 (Zajac).

 

 Další infornace průběžně najdete  na www.folkvostrave.cz v sekci WESTERN, kde najdete během krátké doby i spoustu zajímavého z Westernů.

Letošní WESTERN bude 2.-5.10.2014 na Košárkách v Beskydech na Starých Hamrech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ano, ano, ano…Vidíte dobře, čtete správně. Jsme tady opět, vaše redakce Rosette Herald. Zprávy, kde žádný omyl není tak velký, aby neměl své čtenáře.

Jsme tedy zpět, abychom podávali nové zprávy z městečka Bakersfield. A zprávy jsou opravdu fantastické.

Byla nalezena nová zlatá žíla. Vypukla zlatá horečka, která má opravdu tu správnou teplotu, jenž vám nedá spát, abyste nezačali snít o tom vyrazit do Bakersfildu a stát se boháči.

Zatím nemáme přesné informace, jak je naleziště velké, ale co víme bezpečně, že se do městečka začínají hrnout různé existence počínaje zlatokopy a konče horizontálními pracovnicemi a spekulanty.

Proto neváhejte, čtětě další zprávy našich novin a vyražte zkusit štěstí a splnit si svůj sen. Bakersfield je vaše šance změnit svůj život…

 

                                                                                                                                                                    nezávislý dopisovatel Harmonica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info@folkvostrave.cz

 

Součástí festivalu budou projekce westernových filmů a archivních hudebních nahrávky severomoravských muzikantů.

Změna programu nepředpokládána, leč nevyloučena. Informace na tel: 705 007 805