Novinky na Váš E-mail

AKCE V OSTRAVĚ

Kalendář událostí

Únor 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728EC

Nadcházející události

  • Nejsou žádné události.

AKCE V OKOLÍ

Archive for the ‘ID 17 – Kalendář’ Category

Kanada

Úterý, Únor 26th, 2013
Termín akce: 26.2.2013
Termín akce: 18:0020:00

Cestopisná přednáška s Patrikem Dekanem.
18 hodin
Vstupné 80 Kč

Pořadatel: Periskope Skandinávie

Rádi bychom Vám představili nádherný kout naší planety: nekonečnou tundru s bílými ledovci a nespoutanou divočinou, krajinu posetou množstvím jezer s průzračnou vodou. Navštívíme mohutné štíty proslulých Skalistých hor, dějiště Zimních olympijských her 2010 Whistler či slunečný ostrov Vancouver a stejnojmennou metropoli, kterou pravidelně nacházíme na prvních místech mezi městy, kde se žije nejlépe na Zemi.

 

 

Expediční kamera – filmový festival

Úterý, Únor 26th, 2013
Termín akce: 28.2.2013
Termín akce: 17:0022:00

FILMOVÝ FESTIVAL EXPEDIČNÍ KAMERA

28. 2. 17:00 K-TRIO Ostrava-Hrabůvka

 

filmový festival o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech

 

vstupné 80 Kč, studenti, senioři, děti, ZTP 60 Kč

 

www.expedicnikamera.cz

Čtyřhodinový filmový maratón plný dobrodružství, napětí, úžasných záběrů i výkonů.
Filmový festival Expediční kamera představuje to nejlepší z uplynulé sezóny.

Program je složen ze sedmi soutěžních snímků, v letošním ročníku je také zařazen bonusový snímek.
 
17.00 – 18.15
 
 V kůži vlka po stopách Džingischána (2)
Jeden z divácky nejúspěšnějších filmů minulých ročníků Expediční kamery má své pokračování.
Australský dobrodruh Tim Cope putuje sám na koňském hřbetu mnoho měsíců z Mongolska přes Střední Asii až do Evropy. Překonává stepi, pouště i hory a jde stejnou cestou, jakou kdysi prošly bojovné hordy největšího dobyvatele všech dob, Džingischána. Dodnes je to nádherná krajina, kterou obývají drsní, ale často také velmi pohostinní lidé. Mnozí z nich žijí stále kočovným způsobem života, kdy jsou jim koně a velbloudi nezbytným pomocníkem pro přežití. Film byl oceněn na řadě zahraničních festivalů. První část získala cenu diváka také na Expediční kameře 2012. Proto jsme rádi, že můžeme přinést pokračování, které začíná v Kazachstánu, odkud cesta pokračuje dále na západ …
Austrálie, režie: Tim Cope, Produkce: Richard Dennison, Tim Cope
Ocenění: MHFF – Nejlepší cestopisný film

 

\\

 
Zabijácká krása
Dva špičkoví paraglidisté, Juraj Kleja a Dalibor Carbol, se pokouší o něco, co ještě nikdo nedokázal: doletět do základního tábora druhé nejvyšší hory světa, K2. Cestou musí překonat přes 5000 metrů vysoké hřebeny, zvládat nečekané vzdušné podmínky v úzkých údolích pákistánského Karákoramu a uletět více než 200 kilometrů. Během dobrodružného přeletu je čeká nejedno překvapení, zrádné vzdušné víry dokonce oba paraglidisty na dlouhou chvíli odtrhnou od sebe. Kolik dní let potrvá? Povede se? Dalibor Carbol v rámci svého projektu FLY 7000 podniká již několik let pravidelně expedice do nejvyšších pohoří světa, kde se věnuje volnému létání a extrémním přeletům. Kromě letu do základního tábora pod K2 to byly například expedice k Chan Tengri a do dalších míst v Tian Šanu v Kyrgyzstánu (2001, 2003, 2006, 2012) , 10-ti denní přelet indického Himachal Pradeshe bez pozemní podpory, bez vysílaček, bez GPS, bez kompasu, bez hodinek a bez kamery (2002) nebo bivakové létání v Andách (2007).
Režie: Rasťo Hatiar, produkce: Ceper Film, s.r.o.
 
18.15 – 18.35 přestávka
 
18:35 – 19.35
Halo Effect
Haló efekt (Halo Effect) je nový dobrodružný kajakářský film bratrů Fisherových. Nejlepší kajakáři světa, včetně našeho Jakuba „Kajmana“ Šedivého, podnikají dvouměsíční cestu do skandinávských kajakářských mekk v Norsku a na Islandu.
Kolem arktického polárního kruhu hledají nejen divoké peřeje a vodopády, které nikdy nebyly sjety, ale také nádherné nevšední momenty, kdy všechno jde perfektně a podle plánu. Jenže někdy stačí mrknutí oka a situace se změní o 180 stupňů. Nevyhnutelné okolnosti spojené s dosažením hlavního vytyčeného cíle jsou to, co se nazývá „halo effect“.
Island, Norsko, produkce: Red Bull Media House a Fish Munga, 47 minut
Účinkují: Steve Fisher, Rush Sturges, Ben Brown, Shane Raw, Jakub Šedivý a Martin Vollen
Ocenění: Vítěz \’Best Adventure Film\’ na X-Dance 2012 festivalu a \’Best in show na 2011 Paddling Film Festival

 

\\

 
Foli (Rytmus)
Západní Afrika je kolébkou mnoha hudebních stylů a tamní hudebníci jsou proslulí na celém světě. Pro kmen Malinke to platí obzvlášť. Hudba, rytmus, tanec a bubnování jsou zde součástí každodenního života a prostupují životem místních lidí doslova od narození až do hrobu. Vychutnejte si neobyčejné propojení obrazu a zvuku, které nasytí vaše smysly. Zaposlouchejte se do rytmu, v místním jazyce: foli. Kmen Malinke, jehož tři miliony příslušníků žijí v dnešní Guinei, Mali, Burkině Faso, Senegalu a dalších okolních zemích, má dlouhou historii. Ta se po staletí předávala dalším pokolením pomocí hudby a potulných „bardů“. Malinke jsou také vyhlášení bubeníci. Jejich nejčastějším nástrojem je buben Djembe. Hra na něj se zdá jednoduchá, ale špičkoví bubeníci, trénovaní od útlého dětství, dokáží zahrát složité polyrytmy. Djembe se používá v běžném životě a důležitou roli hraje zvláště během obřadů a slavností konaných při významných životních událostech.
Režie a produkce: Mr. Thomas Roebers & Mr. Floris  Leeuwenberg, Holandsko
 
19.35 – 19.45 přestávka

19:45 – 21.00

Sandstone (Pískaři)
Od prvního vylezení na Krále v Adršpachu uplynula dlouhá doba. V Adršpachu, Teplických skalách, na Ostaši a v Broumovských stěnách mezi tím vznikly tisícovky lezeckých cest. A nové stále vznikají. Každá má svůj příběh, každá je něčím ojedinělá. Dokumentární film SANDSTONE představuje unikátní lezeckou oblast na severovýchodu Čech, která si i přes nové trendy v lezení zachovává své tradiční hodnoty. Autoři filmu vybrali zásadní cesty jednotlivých dekád, které představí současní lezci Jitka a Luboš Mázlovi, Dušan Stoupa Janák a bratři Stráníkovi. Filmem provází legendy místních skal, Bohumil Sýkora a Tomáš Čada. Oba se nesmazatelně zapsali do historie pískovcového lezení. Film připomíná mezinárodní lezecké komunitě, co je to místní „písek“: jedinečnost lokality, pravidla a zvyklosti, které jsou spojeny s lezením na Broumovsku. Pod názvem „Pískaři“ získal film ocenění „Nejlepší dokument“ a „Cena diváků“ na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích nad Metují. Později byl film přejmenován na SANDSTONE.
Česká republika, režie: Petr Kašpar, produkce: Twin Star Film
Ocenění: MHFF 2012 – Nejlepší dokumentární film a Cena diváka

\\

Siberut
Dobrodružný cestopis z výpravy tří cestovatelů na ostrov mentawajských kouzelníků ležící v daleké Indonésii nedaleko Sumatry.
Rovníková močálová džungle, magické rituály, obětování zvířat, pijavice, malárie… to je svět, který existuje i v naší uspěchané době a kde lze zažít ještě špetku opravdového dobrodružství tak, jak ho známe ze starých knížek. Nahlédněte pod roušku tajemna do země, kde na vás pestrost a zajímavosti číhají na každém kroku…Siberut je ostrov v západní části Indonésie, největší ze skupiny Mentavajských ostrovů. Má rozlohu 4030 km2 a okolo třiceti tisíc obyvatel, z nichž 90 % tvoří domorodí Mentavajci. Západní polovina ostrova byla v roce 2003 vyhlášena národním parkem. Zachovaná příroda a svérázní obyvatelé, kteří ještě v druhé polovině dvacátého století praktikovali kanibalismus, lákají na Siberut množství dobrodruhů
Režie a produkce: Miroslav Haluza, ČR
Ocenění: MFOF 2012 – Nejlepší cestopisný film

Cesta domů
Skot Danny MacAskill (zvaný taky Danny MegaSkill) je jeden z nejlepších freestyle trialistů světa. Film Cesta domů je o krásách a bikových terénech jeho domovského ostrova Skye a městečka Dunvegan, kam se po mnoha letech vrací se svým kolem, ale také celého Skotska. Film se natáčel na hradě v Edinburghu, u válečných bunkrů na ostrově Inchgarvie nebo u vodní elektrárny ve Skotské vysočině.
Vizuálně propracovaný snímek plný úžasných míst, kde Danny na svém kole předvádí dechberoucí umění. Kreativita je Dannyho nejlepším parťákem a fyzikální zákony popírá každým kouskem, který s kolem předvádí.
Velká Británie, režie: Dave Sowerby, produkce: Red Bull ČR, Milan Formánek
Ocenění: MHFF 2012 – Zvláštní cena za neuvěřitelné artistické výkony na kole a výborný humor na cestě domů

 

21.00 – 21.10 přestávka

21.10 – 22.10  BONUSOVÝ SNÍMEK

PŘÍBĚHY TATRANSKÝCH ŠTÍTŮ
Vysoké Tatry, symbol Slovenska – úkryt a útočiště pro všechny, kteří hledají klid a úlevu pro svoji duši… Jejich neopakovatelná atmosféra a vznešenost po staletí lákají celé lidstvo. Ten, kdo vstupuje na jejich teritorium, by měl přicházet v pokoře a s úctou. Je to zvláštní území, které netoleruje přetvářku ani pýchu. Pokud je chcete pokořit, ukážou vám jen kamennou tvář. Pokud byste je ale s pokorou chtěli poznat, odhalí vám kousek svého pradávného tajemství… Na pozadí krásné přírody vám dokument otvírá bránu a vy máte možnost zúčastnit se výstupů na nejkrásnější tatranské štíty.
Scénář a režie: Pavol Barabáš, kamera: Pavol Barabáš, Rasťo Hatiar, Martin Jurza producent: STV, K2 studio, 2011

 

předprodej KD K-TRIO, OIS

Mendoš & GZM – KONCERT

Pátek, Únor 22nd, 2013
Termín akce: 22.2.2013
Termín akce: 18:0021:00

Aljaška a Kanada

Sobota, Leden 12th, 2013
Termín akce: 19.2.2013
Termín akce: 19:0022:00

Jiří Kolbaba -

19 hodin
Vstupné 160 Kč

Beseda se známým cestovatelem tentokrát na téma Aljaška a Kanada.

REZERVACE

 

 

 

16. Trampský guláš – PŘEHLÍDKA

Sobota, Leden 12th, 2013
Termín akce: 16.2.2013
Termín akce: 00:00

15.-16.2.2013 hájenka Stará Bělá

podrobný program najdete zde

Tempo di vlak a Špunt – 115.Tóny cest – KONCERT

Sobota, Leden 12th, 2013
Termín akce: 28.2.2013
Termín akce: 19:0022:00

Další z pravidelného cyklu – 115 díl – Tónů cest.

Tempo di vlak a host.

http://www.dk-akord.cz/cz/

115. Tóny cest

čtvrtek 28.2.2013 v 19 hod. DK AKORD nám.SNP, Ostrava-Zábřeh

Tempo di vlak , host :  Špunt (Přerov)

 

 

 

Špunt (Přerov)

Vše se začalo odvíjet od r.1985. Bylo září a Fous neměl co dělat. Sehnal partičku stejně postižených lidí, kteří našli zálibu v trampských písničkách. Jirka Bob Novodomský –kontrabas, Renata Zajacová – zpěv, Jarda Sypěna – Kytara, Jarda Otruba – Banjo a Dan Olšák – foukací harmonika. Fous jako správný monarcha se ustanovil jednohlasně ( svým jedním hlasem) kapelníkem. Později toho litoval stejně jako současný kapelník skupiny Špunt. Jelikož se psal r.1985 a vládl komunismus, museli sehnat pro činnost kapely zřizovatele. Tehdy se k této bohulibé činnosti uvolil tehdejší Dům dětí a mládeže , který na dlouhá léta poskytl i prostory pro zkoušky kapely. Od r.1987 začala skupina pořádat hudební večery pod názvem Přerovská placka a stejnojmenný festival. Tyto akce pořádala do r. 1990 kdy z kapely odešel hlavní hnací motor těchto akcí Jirka Bob Novodomský. V kapele se vystřídala nezanedbatelná řada výborných muzikantů a hlavně kamarádů (viz.odkaz kdo s námi hrál), kteří pomáhali vytvářet obraz i zvuk dnešní skupiny Špunt a nejen její. V r.1996 skupina vydává své první CD nesoucí název POHÁDKÁŘ.
A jak vznikl název ŠPUNT? Nejdříve jsem se domníval, že slovo ŠPUNT vymyslel Jára Cimrman, ostatně jako většinu věcí, ale v Ústavu pro jazyk český jsem se dozvěděl, že ŠPUNT je přejaté slovo z němčiny a sice ze slova : „SPUNDT“. Tohoto slova užívaly už naše prababičky, ba co víc, už dávno před údajnou dobou, kdy žil Jára Cimrman . Slovo ŠPUNT najdete s několika jeho odvozeninami už v Jungmannově slovníku (IV. díl, 1838). Jinak zapomeňte rychle na alkoholický význam tohoto slova, který Vás napadne jako první a zaměřte svou pozornost na výklad druhý: prcek, malý človíček, takže v našem případě takové malé, ale hlasité muzikantské sdružení.

Nedvědi – KONCERT

Sobota, Leden 12th, 2013
Termín akce: 7.2.2013
Termín akce: 19:0022:00

 

7. 2. 2013 – Vzácné setkání Honzy a Františka Nedvědů

Divadelní sál
19 hodin   

Vstupné 399, 499 Kč 

Koncert legendární stálice českého folkového, country a trampského stylu. Nenechte si ujít jedinečný koncert, kdy oba bratry uvidíte hrát a zpívat ve stejnou dobu na stejném podiu. Přijďte se podívat, zazpívat si a zavzpomínat.


 

 

 

Legendární stálice českého folkového, country a trampského stylu

BRATŘI NEDVĚDOVÉ spolu míří do Ostravy!

 

Legendární stálice českého folkového, country a trampského stylu! Ptáte se, kdo to může být? No přece nikdo jiný než BRATŘI NEDVĚDOVÉ s kapelami !!! A to v rámci svého společného koncertu s názvem VZÁCNÉ SETKÁNÍ HONZY A FRANTIŠKA NEDVĚDŮ! A ne zvlášť, ale opět na jednom podiu!!!

Bratři Nedvědové pro vás společně po roce zahrají a zazpívají v úterý 7. 2.2013 od 19:00
v divadelním sále Domu kultury města Ostravy
. A vězte, že se můžete už teď těšit na protřelé
a legendární songy, které jsme si všichni zpívali jako malí i velcí u táboráku a nejen u něj, jako jsou Stánky, Ptáčata, Frankie Dlouhán, Na kameni kámen a takto bychom mohli ještě dlouho pokračovat ve vyjmenovávání.

Na samých počátcích založili Bratři Nedvědové kapelu Toronto, která byla později přejmenována na Brontosaury a společně vystupovali i ve skupině Spirituál Kvintet. Později se však dali každý na sólovou dráhu. V roce 1996 vystoupili společně na pražském Strahově, kde slavil Honza Nedvěd megakoncertem své padesáté narozeniny a kam přišlo neuvěřitelných 75 tisíc diváků!!!

A protože je dnes velká vzácnost vidět tyto bratry hrát a zpívat ve stejnou dobu a na stejném podiu, neměli byste si nechat tento jedinečný koncert ujít! Koncerty jsou zpravidla beznadějně vyprodané.

Proto neváhejte, zakupte si včas vstupenky a přijďte se na tento výjimečný večer, který pro vás bude jistě jedinečným zážitkem, podívat se, zazpívat si a zavzpomínat. Kdy a kam?